۰:۰۰:۵۴ - سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
به مناسبت گرامیداشت ۱۷مرداد روز خبرنگار
سخنی با برادران و خواهران فعال سیاسی که در جریانهای مختلف عصر اصلاحات تا جبهه اصولگرا و اردوگاه های مستقل قصد احساس مسئولیت الهی و انسانی در مجاری خدمت به خلق را دارند/رحمت اللّٰه دانا
همگان بدانیم و بخوانیم و بنالم _که چه فایده به تمام دنیا ببریم،ولی به خودمان ببازیم…! برادران و خواهران ما را چه شده که سیاست های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را در سیاست محض باید ذوب ببینیم؟! ،که فراموش کرده ایم اهداف جامعه کل در جویبار خدمت و ذوبِ در جامعه جزء باید احساس مسئولیت […]

همگان بدانیم و بخوانیم و بنالم _که چه فایده به تمام دنیا ببریم،ولی به خودمان ببازیم…!

برادران و خواهران
ما را چه شده که سیاست های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را در سیاست محض باید ذوب ببینیم؟! ،که فراموش کرده ایم اهداف جامعه کل در جویبار خدمت و ذوبِ در جامعه جزء باید احساس مسئولیت شود.

قرار ما چنگ زدن به چمنزار گلستان سلیقه های اندیشه سرا نیست!
که مرام سیاست خونین است،و مرام انسانیت طنین عطر نوعدوستی و خدمت به رفاه انسانیت است.

آری،رایحه وحیانی دارد،که چه فایده به تمام دنیا ببَریم ولی در پیشگاه وجدان خود بازنده ای باشیم که نای برگشت به میان مردمی تنها و بی پناهیِ سوزنده ی این منتظران خدمت را،نداشته باشیم.
مگر ما نخوانده ایم که هر اندازه سلیقه ها و صورت ها ونگرش ها را فهم کنیم،آنگاه به شعور خدمت رسیده ایم و ظرفیت تحملِ فریاد ضعیفی که از عصبانیتی در جوار مظلومیت ناله بر سر ما میکشد،را داشته باشیم!؟!
ما را چه شده که سیاست را تحت هر شرایط رفتاری و کرداری و گفتاری باید برنده ببینیم؟!

اینکه خود را نماینده ای از مردم نقاشی کنیم،در صورتیکه در جایگاه نمایندگی و سخنگویی تنها بفکر منافع خود باشیم _ و نشان شده ی مردم ببینیم و کمر به حذف همین مردم در مسیر حضور و پیشرفت فرزندان آنها ببندیم،این چه مرام و مسلکی است که در فرهنگ سیاسی و عملکرد سیاسی حضور فعال خود تحسین و تمجید و مباهات شود؟!

سپهر این کهن دیار سراسر جور است و ناتوانی مردمان قانعی که جان برکفِّ دستان مهربان و باوقار شهیدان خود گرفته به میثاق سرزمین مادری و انقلاب نور جان داده اند تا در برابر تاریخ سرخورده و خجل نباشند، شما را چه شده که مردم را در سیاست ذوب کرده و پیر فرزانه را در برابر مردم خود شرمنده می کنید!؟

نگذارید افرادی که روحیات جزم اندیشی و خودمحوری را شأن سیاسی خود دانسته و جوانانی را که این روحیات را تشدید قوا می کنند باز تولید شوند.!

نگذارید جوانان امروزین خوی خودکامگی را در ضمیر خود بازتولید کنند تا فردای آینده نیز پیشکسوتانی دگم و تقابلگر رقم بخورد!
نگذارید سیاست موجی از ترکش و تازیانه شود،که این ترکش ها شلاق دَوَرانی دارد و سرانگشت این ترکش در چشم مصدر اولین فرو میرود!

نگذارید برادران و خواهران صاحب نظر،
شما مسئول هستید در برابر خدا،در برابر شهیدان،در برابر آیندگان و در برابر وجدان خود،،اگر این جزم اندیشی و دگماتیسم سیاسی در روحیات و افکار جوانان ملی و استانی بازتولید شود به مراتب خسارت است،و این خسارات گلوگاه افراد متدین و خدمترسان به مردم را از مسیر توسعه و خردجمعی چنگ خواهد زد،و چنگال تمامیت خواهی را تا مغز استخوان نیروهای ارزشی و خدمترسان و پرتلاش آینده فرو خواهند کرد.

اهل قلم،و اهل نظر در مطبوعات،رسانه،و خبرنگاران تکلیف دارند که کنترل اذهان عموم کنند تا مبادا حقی از محقی سلب و حقوق نیروهای مستعد در فضای جبر انتخاب نادیده گرفته شود_رسانه چشم،گوش و تمام داده های اطلاعاتی مردم هستند در میان دولتیان، پیامبرانی از دل مردم در برابر حسن وقبح اجرائیات مسئولین،با این تفاوت که جامعه رسانه بدون فیش حقوقی خدمت می کنند و مسئولین با فیش حقوقی خدمت می کنند!!

روز خبرنگار مبارک
رحمت اللّٰه دانا
۱۷_مرداد_۱۳۹۶

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب