۱۶:۵۹:۴۰ - دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
قانون اقلیت ها در انتخابات شورای شهر با مجلس متفاوت است
به گزارش خبرنگار مهر، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشت خبری امروز خود که در نمایشگاه مطبوعات واقع در مصلی تهران، برگزار شد اظهار کرد: شورای نگهبان فراتر از قانون عمل نمی کند، خوشبختانه مجلس در چند مورد نسبت به اصلاح قوانین عمل کرده است. وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر […]به گزارش خبرنگار مهر، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشت خبری امروز خود که در نمایشگاه مطبوعات واقع در مصلی تهران، برگزار شد اظهار کرد: شورای نگهبان فراتر از قانون عمل نمی کند، خوشبختانه مجلس در چند مورد نسبت به اصلاح قوانین عمل کرده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه چرا اقلیت های می توانند در مجلس نماینده داشته باشند و در شواری شهر نمی توانند، گفت: این موضوع دو امر متفاوت است، در مورد اقلیت ها ما قانون صریحی داریم. در قانون می گوید در حوزه هایی که اقلیت ها رو داریم می توانند در زمان انتخابات مجلس برای خود نماینده داشته باشند و نماینده ای برگزینند ولی در شورای شهر چنین مساله ای را نداریم.

کدخدایی ادامه داد: شورای نگهبان گفته اقلیت ها در مناطقی که اکثریت مسلمان هستند نمی توانند انتخاب شوند و این ایراد ما برای این مساله بود. بنابراین برای مجلس ما قانون اساسی را داریم و در مناطق خودشان رأی گیری و نماینده ای برای خود انتخاب می کنند.منبع: مهر

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب