۱۸:۰۰:۵۲ - دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس نهاد رهبری در دانشگاه های خوزستان
جایگاه معلمی در سلوک فرزندان بسیار تاثیرگذار است
رییس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: بخشی از دغدغه‌های ما نیز مربوط به جایگاه معلمی است. این جایگاه می‌تواند تأثیرگذاری بسیاری در سلوک فرزندان ما داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق روز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحسن شفیعی در آیین تجلیل از استادان نمونه آموزشی، استادان بازنشسته و گروه‌های آموزشی ممتاز دانشگاه شهید چمران اهواز که امروز (دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه) در این دانشگاه برگزار شد، ضمن بزرگداشت یاد شهید مطهری، اظهار کرد: پیامبر به ما توصیه کرده است که علم بیاموزیم و خداوند به واسطه دانش، بخشی از جامعه را نسبت به دیگر بخش‌ها سرآمد کرده است و آحاد جامعه از این افراد پیروی می کنند.

وی افزود: ارتباط بین استاد و شاگرد، منشاء تحولات بسیاری است و اگر شاگرد دلبسته استاد شده و مهربانی او را باور کند، قطعا بیش از شرایط متعارف از او خواهد آموخت. امروز دغدغه‌هایی برای نسل جوان داریم و همه ما گاهی در منظر پدر و مادر، مسئولان فرهنگی یا مسئولان آموزشی، گاهی مطالباتی از جوانان داریم و حال امروز آن‌ها را با دیروز خود مقایسه می کنیم.

رییس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان ادامه داد: بخشی از دغدغه‌های ما نیز مربوط به جایگاه معلمی است. این جایگاه می‌تواند تأثیرگذاری بسیاری در سلوک فرزندان ما داشته باشد.
شفیعی گفت: در رسانه منصوب به خواجه نصیرالدین طوسی، خواجه نصیرالدین می‌گوید با این نگاه شاگردان خود را تربیت کنید که دانش‌آموز شما سرآمد عالمان روزگار شود. امروز نسل جوان ما در تعامل و ارتباطات ما، برخی مسائل را با آنچه که منظور ما است، متفاوت برداشت می‌کند که در این ارتباط به یک فهم مشترک نیاز داریم.

وی خاطرنشان‌کرد: برخی می‌گویند جوانان امروز از نصیحت خوش‌شان نمی‌آید اما این با فطرت انسانی سازگاری ندارد. چه بسا به روش و شکل انتقال مطلب ما نقد وارد باشد. باید راه مناسب را پیدا کنیم. تأثیر و جایگاه هیچ مرجع و نهادی در شکل‌گیری شخصیت جوانان بیشتر از معلم نیست.

رییس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان تصریح کرد: اگر دهه سرآمدی آموزش را برگزار کرده و اساتید برتر را معرفی می‌کنیم، به نظر من باید سهم اساتید در شکل‌گیری شاگردان را نیز در نظر بگیریم. جوانان سرمایه‌هایی هستند که در اختیار اساتید می باشند.

شفیعی گفت: معلمان و اساتید مردان آسمانی ما در زمین هستند. اساتید گرچه زمینی‌اند اما تکریم آن‌ها توصیه آسمانی دین ما است.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب