۹:۳۰:۱۴ - دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرعامل شرکت فناپ:
خوزستان از ظرفیت‌های قابل توجهی در زمینه ICT برخوردار است/امضای تفاهم‌نامه همکاری در حوزه توسعه خدمات ICT با استاندار خوزستان
مدیرعامل شرکت فناپ با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری در حوزه توسعه خدمات ICT با استاندار خوزستان، گفت: استان از ظرفیت‌های قابل توجهی در زمینه ICT برخوردار است که در گام نخست، یک پروژه جدی و کلیدی برای هوشمندسازی و اتوماسیون فرایندهای مدیریت سرمایه‌گذاری تعریف شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی افق روز، دکتر شهاب جوانمردی، مدیرعامل شرکت فناپ در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری در حوزه توسعه خدمات ICT با استاندار خوزستان در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه با بیان این‌که پیرو فعالیت‌های مجموعه طی یک سال گذشته در دفتر خوزستان برای استقرار راهکارهای هوشمندسازی راهبری فعالیت‌های استانی در مجموعه استانداری، اظهار داشت: شرکت فناپ با این امر مواجه شد که عملا استانداری از ظرفیت بسیار بالایی برای توسعه فناوری اطلاعات در استانداری و حمایت‌گری از توسعه این حوزه در استان برخوردار است و به دنبال ایفای نقش و انجام مأموریت جدی در ایجاد اشتغال های دانشگاهی مبتنی بر ICT در کشور می‌باشد.

وی با بیان این‌که براساس برنامه سال جاری قریب به ۹۰ هزار شغل بر مبانی ICT بنا است که در کشور ایجاد شود، افزود: استان خوزستان با انگیزه به دنبال تحقق این برنامه است و در مذاکرات انجام شده، استانداری در گام نخست به تعریف یک پروژه جدی و کلیدی برای هوشمندسازی و اتوماسیون فرایندهای مدیریت سرمایه‌گذاری در استان رسیده تا دایره فعالیت‌های خود را گسترش دهد.

مدیرعامل شرکت فناپ با اشاره به امضای تفاهم‌نامه بین استانداری خوزستان واین شرکت، عنوان کرد: در این تفاهم‌نامه مجموعه فناپ با تمام ظرفیت و قوا در کنار استانداری و با حمایت دکتر شریعتی برای ایجاد اشتغال حوزه ICT در حوزه‌های نرم افزاری، هوشمندسازی، کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان و مسائل نیاز استانداری اعم از داشبورد مدیریتی پروژه‌های استان مبادرت به همکاری جدی‌تر و تنگاتنگ شد.

ایجاد مرکز توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در خوزستان با تحقق بخشی از پروژههای شرکت فناپ

دکتر جوانمردی با اذعان این‌که اگر صرفا بخشی از این پروژ‌ه‌ها نیز در سطح خوزستان کلید خورد، شاهد ایجاد مرکز توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان ایجاد خواهیم بود، گفت: با این اقدام ضریب نفوذ ICT در فعالیت‌های دولتی و عمومی افزایش خواهد یافت و می‌توان از این طریق در ارتقای سهم تولید ملی کوشا و موجب توانمندی جدی‌تر و بیشتر مشاغل این حوزه بود.

وی اظهار داشت: شرکت فناپ علاوه بر نگاه ملی از دید کسب و کاری معتقد است که برای موفقیت یک پروژه در اجرا و استمرار و توسعه، بهترین گزینه‌ها بکارگیری نیروهای بومی است چراکه عِرق افراد به آن استان و هزینه‌های جانبی شرکت نیز کاهش پیدا می کند.

مدیرعامل شرکت فناپ با اشاره به این‌که استان خوزستان ظرفیت نیروهای تحصیل کرده و فارغ التحصیل بسیار خوبی را در درون خود دارد، افزود: این مسأله برای شرکت کمک حال است چراکه در برخی استان‌ها پیدا کردن نیروهای توانمند بسیار سخت می‌باشد.

دکتر جوانمردی به حوزه کسب وکارهای نوپا و استارتاپ‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: در این حوزه نخست باید زمینه فعالیت و بازارسازی برای آنها ایجاد شود و در ادامه استارتاپ‌ها محلی برای رشد نظیر شتاب دهنده‌ها داشته باشند که در کشور برعکس این عمل می‌شود.

وی افزود: حجم زیادی استارتاپ در کشور شکل گرفته اما امکان دسترسی به بازارها را ندارند؛ مرکز شتاب‌دهی شرکت فناپ هنگامی ایجاد می‌شود که به اندازه کافی بتواند بیزینس برای استارتاپ‌ها را فراهم کند.

مدیرعامل شرکت فناپ با اشاره به این‌که براساس ارزیابی‌های اولیه، استان خوزستان جزو سه استان جذاب از نظر کسب و کار و ظرفیت‌های ایجاد اشتغال‌های دانش بنیان معرفی شده است، بیان کرد: اهتمام شرکت همراهی و مشارکت همکاران خوب و با انگیزه که پروژه‌هایی را در استان خوزستان دنبال می‌کنند، است.

دکتر جوانمردی در پایان افزود: در حال حاضر در سطح مدیران ارشد توافقات خوبی صورت گرفته و لازمه این مساله پیگیری جدی است. اما بدنه کارشناسی و تصمیم‌گیری که باید حمایت کنند نیاز است مجدانه وارد شوند.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب