امید واقعی به مردم تزریق شود/نشر اکاذیب مانند سم برای بدنه جامعه است
مناطق سیل زده خوزستان روی ریل بازسازی/ ۸۱۱ پرونده کشاورزی برای مساله خسارات در سامانه ثبت شده است/تخلیه آب از مزارع کشاورزی ادامه دارد
محور بستان چذابه بازگشایی شد
فعالیت‌های پژوهشی اولویت برنامه‌های کانون است
پیک امید کتابخانه سیار کانون خوزستان در روستای سید شریف شهرستان باوی
وعده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان محقق شد/ احداث جاده دسترسی به روستای عطیش
توجه به اقتصاد رسانه و دادن مجوز به افراد متخصص روزنامه نگاری؛درخواست مدیر مسئول صبح کارون از معاونت مطبوعاتی
برآورد هزینه لایروبی نیمی از دریاچه سد دز ۱٫۵ میلیارد دلار است
ضرورت توجه به فرهنگ پیش بینی و پیشگیری در استان/خسارت کشاورزان دشت آزادگان و هویزه در اولویت قرار دارد
خروجی سد کرخه تا ۶۵۰ مترمکعب بر ثانیه کاهش یافته است/ ورودی ۱۱٫۵ میلیارد مترمکعب آب به سد کرخه از ابتدای سال آبی
۲۰:۴۲:۰۱ - سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نیمه پنهان و نیمه آشکار حباب های قیمت در بازار فولاد!
محمدکشانی مدیر عامل فولاد خوزستان طی گفتگویی اعلام کرد: وقتی بازار فولاد بصورت یک نیمه پنهان و یک نیمه آشکار عملیاتی می شود، سرانجامی بجز تبلور رانت های خودساخته نخواهد بود.

به گزارش افق روز به نقل از روابط عمومی فولاد خوزستان ،محمدکشانی مدیر عامل فولاد خوزستان طی گفتگویی اعلام کرد: وقتی بازار فولاد بصورت یک نیمه پنهان و یک نیمه آشکار عملیاتی می شود، سرانجامی بجز تبلور رانت های خودساخته نخواهد بود.

وی افزود: در حالی که انتظار بود سیاست‌های اتخاذ شده‌ی وزارت صنعت، معدن و تجارت بتواند شرایط عمومی بازار فولاد را به عنوان یک کالای استراتژیک در همه مقاطع تولید اعم از سنگ آهن – فولاد خام و محصولات نوردی به سمت توجیه منطقی و اقتصادی هدایت نماید، فشار مضاعف و غیر قابل توجیه بر تولیدکنندگان فولاد خام و از سوی دیگر رها نمودن دست‌های پنهان در قیمت گذاری محصولات نوردی، تناقضی معنی‌دار را در شرایط تحریک آمیز کشورمان به بازار تحمیل نموده است.

کشانی با تاکید بر حضور دلالان در بازار فولاد تصریح کرد: تداوم چنین رفتاری فقط می‌تواند به توسعه فرهنگ دلالی و بازرگانی بی‌ریشه و بدون هر گونه زحمت، بیانجامد. وی افزود از یک سو تولیدکنندگان فولاد خام بالاجبار در صفوف بورس کالا کالای خویش را به بهای ۲۳۴۰ تومان عرضه می نمایند، اما از دیگر سو با رسیدن قیمت میلگرد در بازار آزاد به بیش از ۴ هزار تومان تفاوت معناداری معادل ۶۰ درصد را تحت عنوان ارزش افزوده به بخش دلالی، هدایت می‌نماید.

مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان تاکید نمود: مراکز مطالعات اقتصادی وزارتخانه‌های مختلف دولت به راستی توانایی تشخیص مراحل شکل گیری نهاده‌های تولید از بستر کنستانتره سنگ آهن تا محصولی مثل میلگرد و سایر محصولات نوردی را ندارند که این گونه گرایش معناداری در حوزه تولید فولاد حادث شده است؟

وی افزود: به راستی اگر مفهوم نظارت عمومی دولت بر اقتصاد ملی این گونه است، از شرایط عدم تسلط دولت بر بازار پس چه انتظاری می توان داشت؟

مدیر عامل فولاد خوزستان با اشاره به ضرورت حضور بیشتر سازمان بورس در توزیع همه محصولات فولادی در بازار تصریح کرد: در فرآیندی که سازمان بورس به عنوان یک نهاد حافظ منافع عمومی مصرف کننده نتواند بر کالاهایی که به مصرف نهایی میرسند، نظارت نداشته باشد، به زیر سوال خواهد رفت، مکانیسمی که در فلسفه وجودی آن نظم و انضباط و حمایت از حلقه نهایی مصرف و جلوگیری از حباب‌ قیمت مد نظر قرار گرفته اما وقتی بازار به صورت یک نیمه پنهان و یک نیمه آشکار عملیاتی ‌شود، سرانجامی به جز تبلور رانت‌های خود ساخته، نخواهد بود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب