خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۷/۰۶/۰۶ ۰۵:۵۳
شناسه خبر : 48277

آب شرب ۱۰ روستای شهرستان اهواز پایدار شد

مدیر امور آبفار شهرستان اهواز گفت: آب شرب 10 روستای این شهرستان با رفع شکستگی های خطوط و کارگزاری 19 کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع پایدار شد. ...

محمود آریاخاکی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در عملیات رفع شکستگی ها و کارگزاری خط انتقال و شبکه توزیع، آب شرب روستاهای قجریه ۲، عذیبی، طاهریه و سلطامیه از توابع بخش اسماعیلیه، بگعان یک و دو از توابع بخش غیزانیه، مشرحات و دغاغله، سید سعد و سید نبی از توابع بخش مرکزی پایدار شد.
وی افزود: شکستگی های خط انتقال و شبکه توزیع منجر به هدر رفت، افت و کاهش کیفی آب شرب اهالی شریف روستایی می شد که توسط اکیپ تعمیرات و نگهداری امور آبفاروستایی اهواز، شکستگی های بصورت مستمر و در کوتاه ترین زمان اصلاح و بازسازی می شوند.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان اهواز بیان کرد: در عملیات پایداری آب شرب ۱۰ روستای اهواز، مجموعا ۱۹ کیلومتر لوله کارگزاری شد که ۶ کیلومتر شبکه توزیع و ۱۳ کیلومتر خط انتقال بوده است.
وی یادآور شد: این ۱۰ روستا عمدتا دچار افت فشار بودند، که با بهره برداری از اقدامات انجام شده، آب بصورت شبانه روز میان اهالی شریف روستایی توزیع می شود.
گفتنی است این ۱۰ روستا ۲ هزار و ۳۳ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۹ هزار نفر را تحت پوشش دارند.