امید واقعی به مردم تزریق شود/نشر اکاذیب مانند سم برای بدنه جامعه است
مناطق سیل زده خوزستان روی ریل بازسازی/ ۸۱۱ پرونده کشاورزی برای مساله خسارات در سامانه ثبت شده است/تخلیه آب از مزارع کشاورزی ادامه دارد
محور بستان چذابه بازگشایی شد
فعالیت‌های پژوهشی اولویت برنامه‌های کانون است
پیک امید کتابخانه سیار کانون خوزستان در روستای سید شریف شهرستان باوی
وعده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان محقق شد/ احداث جاده دسترسی به روستای عطیش
توجه به اقتصاد رسانه و دادن مجوز به افراد متخصص روزنامه نگاری؛درخواست مدیر مسئول صبح کارون از معاونت مطبوعاتی
برآورد هزینه لایروبی نیمی از دریاچه سد دز ۱٫۵ میلیارد دلار است
ضرورت توجه به فرهنگ پیش بینی و پیشگیری در استان/خسارت کشاورزان دشت آزادگان و هویزه در اولویت قرار دارد
خروجی سد کرخه تا ۶۵۰ مترمکعب بر ثانیه کاهش یافته است/ ورودی ۱۱٫۵ میلیارد مترمکعب آب به سد کرخه از ابتدای سال آبی
۵:۵۶:۳۷ - سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
احزاب واقعی می توانند در شایسته سالاری نقش داشته باشند
یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت:در حالی که شرایط کنونی باعث شده کارکرد و نیز اعتقاد به احزاب در کشور کمتر شود احزاب واقعی می توانند در شایسته سالاری نقش داشته باشند و برای قدرت دادن دوباره به آن راهی جز تصحیح اشتباهات گذشته وجود ندارد.

حمید لویمی شامگاه دوشنبه در نشست مطبوعاتی خانه احزاب در نمایشگاه هفته دولت با انتقاد از وضعیت کنونی احزاب در کشور اظهار کرد: بیش از ۲۷۰ حزب در کشور وجود دارد که تنها حدود ۳۰ حزب آن شناخته شده هستند و در کنار آن احزاب تک نفره و چند نفره و فصلی نیز در کشور به وجود آمده اند.
وی افزود: یک ترس تاریخی از احزاب از دوران مشروطه تاکنون وجود دارد به شکلی که امروز عضو حزب نبودن افتخار است؛ در حالی که این احزاب در سایه نظام ثبت شده و فعالیت می کنند.
این فعال سیاسی اصلاح طلب بیان کرد: برای ایجاد رانت، حزب های چند نفره بسیاری ایجاد شده که گاهی چند حزب متعلق به یک خانواده هستند و نیروهای حزبی جذب نمی کنند و در استان های خود مانع انتخابات درست می شوند.
وی ادامه داد: احزاب فصلی نیز تنها به منظور تاثیرگذاری در معادلات انتخابات و قدرت در دوران انتخابات ظهور کرده و تا انتخابات بعدی، فعالیتهای خود را محدود می کنند.
لویمی یادآور شد: اکنون به واسطه ضعف احزاب نیز شرایط استخدام کشور ملغمه ای از چندین نوع ارتباطات، رایزنی ها و زد و بندها شده است که در هیچ جای جهان مانند آن وجود ندارد لذا باید چارچوب و کارکرد احزاب را با مردم عمومی تر بیان کنیم و اعتقاد به احزاب را بیشتر کنیم.

نقش مهم فضای مجازی در جریان سازی
وی در ادامه با اشاره به نقش فضای مجازی در جریان سازی در دنیای کنونی گفت: در جامعه امروز ما نقش احزاب کم رنگ تر و نقش فضای مجازی بیشتر شده تا جایی که فضای مجازی دارد نقش و کارکرد احزاب را پیدا می کند.
معاون مرکز ارتباطات مردمی دولت( سامد) ادامه داد: در حال حاضر می توان با یک گروه تلگرامی ده ها برابر بیش از حزب بر روی تصمیم گیری ها و جریانات اثرگذار بود.
لویمی همچنین از برخورد سلیقه ای با فضای مجازی انتقاد کرد و افزود: به جای کار بر روی توسعه، فضای مجازی را می بندیم و محدودیت های آن را بیشتر میکنیم چون معتقدیم حفظ نظام در گرو حذف آن است در حالی احزاب و فضای مجازی هرچه فضا و مجال بیشتری برای بروز خود داشته باشند، اثرگذاری بیشتری خواهند داشت.

**نقش احزاب در تقویت هویت ملی
وی با اشاره به تاثیر تضعیف احزاب در بروز هویت ملی تصریح کرد: امروزه احزاب را تضعیف کرده و کارکرد آن ها را ناقص کرده ایم و به همین دلیل نمی توانیم هویت ملی را که نیازمند آن هستیم، تقویت کنیم.
این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: احزاب می توانند هویت ملی را حفظ کرده و در چارچوب هویت ملی بهتر در مسایل استانی ورود کنند و اثرگذار تر باشند ولی گاهی کار به جایی می رسد که احزاب به اقدام علیه هویت ملی متهم می شوند که نتیجه آن از دست رفتن سرمایه های انسانی و خدشه دار شدن اعتماد عمومی و هویت ملی است.
لویمی تقویت مطالبات قومی را یکی دیگر از اثرات تضعیف احزاب عنوان کرد و افزود: اگر مطالبات قومی در بطن جریانات احزاب قابل تحصیل باشد، دیگر مطالبات قومی پررنگ نخواهند شد.
وی با اشاره به لزوم تقویت فضای نشاط در کشور گفت: در حال حاضر نارضایتی در کشور وجود دارد و ناامیدی در حال همه گیر شدن است که باید جلوی این ناامیدی را بگیریم زیرا این القای ناامیدی برای کاهش سطح مشارکت مردم، و از بین بردن حساسیت مردم به باورهای سابق خود منجر می شود.
معاون مرکز ارتباطات مردمی دولت( سامد) ادامه داد: باید تغییرات و تبدیل در انتصابات، احزاب، مشارکت اجتماعی، سمن ها و همه جریان های اثرگذار جامعه اتفاق بیفتد تا از وضعیت کنونی خارج شویم.
وی یادآور شد: هنوز در بدنه قدرت یک مجموعه ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفری وجود دارند که در طول سالیان، قدرت اقتصادی زیادی نیز پیدا کرده و نسل جوان را پشت دیوار قدرت نگه داشته اند با این حال امیدواریم که این بدنه جوان مستعد توانمند امکان بروز خود را بیابد.

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب