۱۸:۰۱:۳۱ - سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری چهار جشنواره ملی و بین المللی در خوزستان
مدیرکل ارشاد اسلامی خوزستان در نسشت خبری با اصحاب رسانه گفت: بیست و چهارمین جشنواره های بین المللی تئاتر لاله های سرخ، فیلم کوتاه ،فیلم مستند ایران و هنرهای تجسمی انسان و محیط زیست در خوزستان برگزار می شود. به گزارش افق روز ، صبح امروز سه شنبه محمد جوروند در نشست خبری خود و […]

مدیرکل ارشاد اسلامی خوزستان در نسشت خبری با اصحاب رسانه گفت: بیست و چهارمین جشنواره های بین المللی تئاتر لاله های سرخ، فیلم کوتاه ،فیلم مستند ایران و هنرهای تجسمی انسان و محیط زیست در خوزستان برگزار می شود.

به گزارش افق روز ، صبح امروز سه شنبه محمد جوروند در نشست خبری خود و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در ماه جاری چهار جشنواره برگزار می شود، اظهار داشت: بیست و چهارمین جشنواره تئاتر لاله های سرخ ، سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه، دوازدهمین جشنواره فیلم مستند ایران و بیست و دومین جشنواره هنرهای تجسمی انسان و محیط زیست در خوزستان برگزار می شود.

سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران همزمان با سراسر کشور در سینما ساحل اهواز به مدت دو روز برگزار می شود.

جوروند با بیان اینکه چهل و چهار فیلم در سه بخش مستند ، پویا نمایی و داستانی در این جشنواره اکران می شود، عنوان کرد: از این تعداد، سینزده فیلم نیز در بخش بین الملل از کشورهای آمریکا، آلمان، فرانسه، ایتالیا ، فنلاند، فیلیپین، ایرلند، برزیل، اسپانیا و یونان اکران خواهد شد.

مدیر کل ارشاد به اهداف برگزاری جشنواره اشاره کرد و گفت : حمایت از فیلم کوتاه، ترویج فیلم های کوتاه، اکران تازه ترین تولیدات روز فیلم کوتاه جهان و همچنین تعامل و تبادل نظر بین فیلم سازان جوان با دیگر کشورها از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

جوروند در ادامه با اشاره به برنامه های جانبی جشنواره، افزود : نقد، بررسی و تحلیل فیلم های روز و همچنین رونمایی ازتألیف و ترجمه کتاب “کم،زیاد است”، آقای پور اسماعیلی معاونت آموزشی انجمن سینمای جوانان کشور، از دیگر برنامه های جانبی این جشنواره است.

جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی انسان و محیط زیست برای دومین بار در دزفول برگزار می شود

مدیرکل ارشاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه دومین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی انسان و محیط زیست در سه بخش طراحی، مجسمه و طراحی برگزار می شود، گفت: این جشنواره از تاریخ هشتم تا شانزدهم آذرماه جاری در شهرستان دزفول و با هدف مطرح کردن مسائل زیست محیطی از نگاه هنرمندان تجسمی و همچنین تعامل هنرمندان ایران و دیگر کشورهای جهان می باشد .

وی با اشاره به تعداد کشورهای شرکت کننده در جشنواره هنرهای تجسمی، عنوان کرد: کشورهای ایران، ترکیه، آمریکا، مکزیک، ارمنستان، بلژیک، امارات، سنگاپور، آلمان، بنگلادش، پرتغال، صربستان، بلغارستان، هلند و کره جنوبی در این جشنواره شرکت کرده اند.

جوروند با اشاره به اینکه تا کنون تعداد آثار رسیده سیصدو سی اثر به دست ما رسیده است، تشریح کرد: در بخش مجسمه بیست و دو اثر، در بخش طراحی هفت اثر و در بخش نقاشی پنجاه و هشت اثر ملی و بین المللی انتخاب شده اند.

هیأت انتخاب آثار آذرنوش گیلانی، امامی فر، امین مختاری، حمید نورآبادی، رضا چراغ چشم و عبدالرضا رابطی دکتر دارش، امامی فر، خانم کارمن هیملز و اد هانس از کشور هلند، هیأت داوران را تشکیل می دهند.

بیست چهارمین جشنواره تئاتر لاله های سرخ در اندیمشک برگزار می شود

مدیر کل ارشاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه بیست چهارمین جشنواره تئاتر لاله های سرخ به مدت چهار روز از تاریخ شش تا نهم ماه جاری در اندیمشک برگزار می شود، گفت؛ در این جشنواره آثار ارسال شده صد و پنجاه و شش اثر از کلیه استان های کشور بوده که از این تعداد، ده اثر( نه اثر در بخش اصلی و یک اثر در بخش میهمان) انتخاب می شوند.

جوروند ادامه داد: هیأت انتخاب آثار، مهدی درویش، علی خادم و سعید فضلعلی پور بوده و هیأت داوران نیز اصغر همت بازیگر مطرح سینما و تئاتر، شهرام گیل آبادی و کوروش نریمانی هستند.

برگزاری دوازدهمین جشنواره فیلم مستند ایران همزمان با شش استان دیگر

مدیرکل ارشاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه دوازدهمین جشنواره فیلم مستند ایران همزمان با شش استان دیگر کشور در اهواز برگزار می شود، گفت: این جشنواره از تاریخ بیست و یکم تا بیست و چهارم آذرماه در هشت سانس مختلف برای علاقه مندان به سینمای مستند و به طور همزمان در سراسر استان برگزار می شود.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب