۳:۲۳:۳۲ - چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دستگاه های اجرایی از ظرفیت سازمان های مردم نهاد استفاده کنند
استاندار خوزستان با تاکید برلزوم استفاده دستگاه های اجرایی استان از ظرفیت سازمان های مردم نهاد گفت: سمن ها می توانند نقش اساسی در پیشبرد اهداف استان و کشور داشته باشند. دستگاه های اجرایی از ظرفیت سازمان های مردم نهاد استفاده کنند

غلامرضا شریعتی سه شنبه شب در ستاد ساماندهی امور جوانان استان در سرسرای استانداری اظهار کرد: امروزه با پیشرفت تکنولوژی، معیار و معنی هویت در حال دگرگونی است و فرایند رسیدن به یک جامعه پویا به تبع تغییر کرده است .
استاندار خوزستان افزود: شکل گیری شخصیت افراد در دوران نوجوانی اگر با آرامش روحی همراه نباشد شخصیت و هویت آن ها در دوران بزرگسالی دچار تزلزل شده و باعث بروز مشکلات جدی در حوزه های مختلف اجتماعی خواهد شد؛ شکاف بین نسلی و عدم ارتباط جوانان با نسل های پیشین موجب شکل گیری جامعه ای بی هویت می شود.
وی با بیان این که تقویت روحیه کمال گرایی در بین جوانان، اجتناب از حاشیه های کاذب و حمایت از آثار تولیدی جوانان به پویایی یک جامعه کمک می کند افزود: توجه به تولیدات جوانان در عرصه های فرهنگی و هنری در شکل گیری هویت آن ها نقش به سزایی دارد لذا از مراکز علمی و دانشگاهی و حوزه های اجتماعی انتظار می رود که با ترسیم یک نقشه راه از حضورجوانان در بخش های مختلف به خوبی استفاده کنند.
شریعتی خطاب به اداره کل ورزش و جوانان استان گفت: این ارگان باید از تجارب و داشته های علمی استان همچون دانشگاه ها و حوزه های علمی به خوبی استفاده کرده و به نحوی برنامه ریزی کند که هر چه سریع تر عقب ماندگی های گذشته را جبران کنیم.
وی با بیان این که جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان از اهمیت بالایی برخوردار بوده لذا مدیران تمام دستگاه های اجرایی باید در این ستاد حضور داشته باشند افزود: فرمانداران و شهرداری ها یکی از ارگان های بسیار مهم در ارتباط با حوزه جوانان هستند و بدون هیچ عذری باید در این جلسات حاضر شوند.
استاندار خوزستان با تاکید بر افزایش فعالیت سازمان های مردم نهاد در حوزه جوانان گفت: فرمانداران و تمام دستگاه های اجرایی استان موظف هستند شرایط لازم برای فعالیت سمن ها را فراهم کنند تا از این طریق ظرفیت برای جبران عقب ماندگی های استان بیشتر شود.
وی با اشاره به طرح جدید ‘ هفته های فرهنگی استان’ که به زودی اجرایی می شود، گفت: بنا داریم در قالب این طرح هر هفته موانع فرهنگی یکی از شهرستان های استان را بررسی کنیم و هفته آینده از شهرستان ایذه شروع خواهیم کرد.
در ادامه حسین علی حسین زاده معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان با بیان این که بحث هویت بخشی در حوزه جوانان بسیار پر چالش است افزود: ستاد ساماندهی امور جوانان استان باید از تجارب دنیا در این حوزه به خوبی بهره برده و در قالب یک چشم انداز و برنامه مصوب شده به تمام دستگاه های اجرایی ابلاغ شود و در ادامه همه باید در راستای این برنامه حرکت کنند.

منبع ایرنا

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب