۱۷:۴۱:۰۹ - پنج شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حدود یک میلیارد ریال فروش کتاب در روز اول نمایشگاه بزرگ کتاب خوزستان
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن اشاره به حضور و استقبال گسترده مردم در نمایشگاه کتاب خوزستان از فروش حدود یک میلیارد ریالی این نمایشگاه در روز اول خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مرتضی جمشیدی معاون فرهنگی و رسانه اداره کل […]

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن اشاره به حضور و استقبال گسترده مردم در نمایشگاه کتاب خوزستان از فروش حدود یک میلیارد ریالی این نمایشگاه در روز اول خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مرتضی جمشیدی معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و دبیر اجرایی سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان ضمن اعلام این خبر گفت: سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان در آغازین روز شروع به کار خود شاهد استقبال پرشور و گسترده مردم فهیم و فرهنگ‌دوست خوزستان بود.

وی در ادامه افزود: بی‌شک برپایی نمایشگاه‌ کتاب در استان می‌تواند در نهادینه کردن فرهنگ مطالعه، ترویج و گسترش کتابخوانی، توسعه فرهنگی استان، موج آفرینی و ایجاد فضایی سالم و روحیه نشاط فرهنگی در استان، آشتی مردم با کتاب و حمایت از ناشران، مولفان و کتابفروشان استان نقش محوری و بسزایی داشته باشد.

جمشیدی ضمن اشاره به فروش حدود یک میلیارد ریالی در آغازین روز برپایی نمایشگاه کتاب خاطر نشان کرد: چنین آماری در روز اول نمایشگاه‌ در سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده و این نشان از علاقه‌مندی و استقبال مردم فرهنگ‌دوست استان دارد.

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اظهار کرد: امسال تلاش شده تا با در نظر گرفتن سلیقه‌ها و نظرات مختلف بتوانیم سطح کمی و کیفی نمایشگاه را نسبت به سال‌های مختلف ارتقاء دهیم.

وی عنوان کرد: در این نمایشگاه ۵۶۷ ناشر و نمایندگی در ۳۴۰ غرفه و ٩١ هزار و ١٢٥ عنوان کتاب در زمینه‌های ادبیات، دین، کمک آموزشی، دانشگاهی، کودک و نوجوان، پزشکی و همچنین بخش عربی از کشورهای لبنان، سوریه، عراق، مصر و کویت شرکت دارند که نسبت به سال گذشته شاهد رشد چشمگیری بوده‌ایم.

جمشیدی همچنین گفت: امسال  ۴۰ ناشر و ۸ کتاب فروشی از استان خوزستان در نمایشگاه حضور دارند.

دبیر اجرایی سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان خوزستان در ادامه خاطر نشان کرد: همزمان با  نماش و فروش کتاب در این نمایشگاه دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال نیز در حال برگزاری است.

وی در پایان ضمن اشاره به برگزاری برنامه‌های جنبی در سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان تصریح کرد: در حاشیه برگزاری این نمایشگاه برنامه‌های جنبی متنوعی از جمله نشست‌های تخصصی تأثیر رسانه در خانواده، نشست تخصصی پیرامون اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده شده ویژه روشندلان، ادبیات نمایشی، ادبیات کودک و نوجوان، نشست تخصصی ناشران استان، رونمایی و معرفی تازه‌های کتاب و برنامه‌های متنوع دیگر با حضور کارشناسان و نویسندگان مطرح استانی و کشوری اشاره کرد.

لازم به ذکر است، سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان از تاریخ ١۷ تا ۲۳ بهمن ماه با حضور ناشران سراسر کشور با تخفیف ۳۰ درصدی و اختصاص ۸۰۰ میلیون تومان یارانه بن کارت الکترونیکی خرید کتاب در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی خوزستان برگزار می‌شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب