۹:۱۵:۵۲ - یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نباید در جهت ایجاد نگرانی برای مردم حرکت کرد
مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: نباید به سمتی حرکت کرد که نگرانی برای مردم استان ایجاد شود اما انتظار ما این است که اعضای شورای مدیریت بحران پای کار باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق روز، کیخسرو چنگلوایی در ستاد پیش آگاهی مدیریت آفت ملخ در مدیریت بحران با اشاره به این‌ که آفت ملخ سالانه ۴ تا ۵ نسل تولید می‌کند اظهار داشت: این آفت علاوه بر حجم خسارت، تولید تعداد بالای نسل و همه چیزخوار است که نشان از امکان در خطر بودن موجودیت کشاورزی یک بخش یا کشور است.
وی با اشاره به این‌که در استان خوزستان تاکنون خسارتی به علت آفت ملخ واقع نشده است بیان کرد: از روز گذشته گروه‌های ارزیابی در شهرستان‌های استان خوزستان تشکیل شده تا اقدامات لازم برای پیش آگاهی را انجام دهند.
مدیرکل جهاد کشاورزی استان خوزستان با اشاره به این‌که از فرماندهی مرزبانی استان خوزستان درخواست داریم به محض مشاهده آفت ملخ در نزدیکی مرزها به سرعت اطلاع‌رسانی کند، افزود: مرزبانی به نیروهای جهاد کشاورزی برای بررسی‌های لازم، اجازه تردد را بدهد.
وی با اشاره به این‌که آفت ملخ از طریق دریا وارد و اداره کل هواشناسی، اطلاعات لازم را به صورت روزانه ارائه کند، بیان کرد: آفت ملخ در سطح استان خوزستان مشاهده نشده و تنها از جنبه پیش آگهی و آمادگی دستگاه‌های مسئول این جلسه برگزار شده است.
ضرورت آمادگی برای هرگونه حادثه در سطح استان خوزستان
علی‌حسین حسین‌زاده با تبریک دهه فجر و گرامیداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: از تمامی کسانی که در زمینه سیل اخیر استان خوزستان فعال بودند و سبب کاهش خسارت‌ها شدند تقدیر و تشکر می‌کنیم.
وی با اشاره به ضرورت آمادگی برای هرگونه حادثه در سطح استان خوزستان، بیان کرد: نگرانی مردم کم نیست اما هدف از برگزاری ستاد پیش آگاهی مدیریت آفت ملخ تنها برای آمادگی است.
معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان خاطرنشان کرد: مصوبات شورای بحران استان خوزستان ابلاغ و در سطح استان اجرایی شود.
تعیین معین برای هر سه شهرستان استان خوزستان
کیامرث حاجی‌زاده اظهار داشت: هر یک از معاونت‌های شورای مدیریت بحران برای سه شهرستان معین شود تا هر کدام از فرمانداران با کدام معاونت باید مرتبط شوند.
مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: نباید به سمتی حرکت کرد که نگرانی برای مردم استان ایجاد شود اما انتظار ما این است که اعضای شورای مدیریت بحران پای کار باشند.
هفته جاری انتظار بارش در آسمان خوزستان وجود ندارد
محمد سبزه‌زاری درباره آخرین وضعیت هواشناسی استان خوزستان اظهار داشت: هفته جاری انتظار بارش را نداریم و اگر وجود داشته باشد در ارتفاعات آبریز سد دز است.
مدیرکل اداره کل هواشناسی استان خوزستان با اشاره به این‌که تا پایان هفته وضعیت پایدار است، گفت: از ابتدای هفته آینده سامانه ضعیفی را خواهیم داشت که برای دو روز فعال است اما برای آخر هفته آینده انتظار ورود سامانه خوب وجود دارد.
پایان خبر/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب