۲۰:۴۰:۲۹ - یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان:
محور اهواز به خرمشهر باز است/ایجاد سیل بند خاکی برای جلوگیری از ورد آب به جاده
به گزارش افق روز، غلامعباس بهرامی نیا، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان اظهار کرد: در ۴۰ کیلومتری محور اهواز به خرمشهر، به دلیل طغیان رودخانه کارون، آب به سطح جاده رسیده است اما با تلاش نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده ای و ایجاد سیب بند خاکی در حدود یک […]

به گزارش افق روز، غلامعباس بهرامی نیا، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان اظهار کرد: در ۴۰ کیلومتری محور اهواز به خرمشهر، به دلیل طغیان رودخانه کارون، آب به سطح جاده رسیده است اما با تلاش نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده ای و ایجاد سیب بند خاکی در حدود یک کیلومتر، از ورد آن به جاده جلوگیری به عمل آمد.
وی با بیان اینکه این سیل بند به صورت مداوم در حال ترمیم است، گفت: شرایط محور بستگی به مقدار آب اطراف جاده جریان دارد و این احتمال هست که آب وارد جاده شود اما تا کنون مشکلی نداشته ایم.
بهرامی نیا با اشاره به شرایط محور آبادان-ماهشهر، افزود: این محور نیز دچار آبگرفتگی نشده و تردد به شکل عادی در جریان است و برای پیشگیری از احتمال آبگرفتگی، نیروهای راهداری در حال ایجاد سیل بند خاکی هستند که با ایجاد این سیل بندها این جاده از خطرآبگرفتگی در امان خواهد ماند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان اذعان کرد: در محور دارخوین به سمت شادگان نیز آب وارد جاده شده است اما برای تردد مشکلی وجود ندارد؛ در صورتی که سطح آب بیشتر شود و ایمنی جاده را کاهش بدهد حتما این محور مسدود خواهد شد .
وی گفت: اگر مجبور به انسداد این محور شدیم، مسیرهای جایگزین، جاده آبادان به سمت سه راهی خور دورق به سمت شادگان و از سمت اهواز نیز مسیر بندر امام خمینی(ره) – سه راهی خور دورق و شادگان خواهد بود.
بهرامی نیا تأکید کرد: یک هزار دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین از ۷ استان به منظور کمک از جمله ایجاد سیل بند و استحکام بخشی سیل بندها وارد استان شده اند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان تأکید کرد: تا رفع کامل آبگرفتگی جاده ها امکان ترمیم آنها وجود ندارد.
وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم آب های جاری در سطح استان به شکلی هدایت بشوند که مشکلی برای جاده ها و اختلالی در تردد خودرو ها نداشته باشد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب