8:00:46 - چهارشنبه 28 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پس از کاهش 120هزار هکتاری طرح مقام معظم رهبری؛
کاهش اراضی کشاورزی خوزستان، سناریوی جدید لابی اصفهانی ها!
اگرچه بسیاری از مسئولان کشوری پیرو دستور مقام معظم رهبری بر اجرای کامل طرح ۸۰۰هزار هکتاری تأکید دارند اما وزرات نیرو هربار بخشی از این طرح را به بهانه های مختلف کاهش می دهد.

به گزارش افق روز ۱۹ سال از دستور مقام معظم رهبری مبنی بر احیای ۸۰۰هزار هکتار از اراضی استان خوزستان و ایلام می گذرد و در تمام این مدت بر اثر سهل انگاری مسئولان به دست فراموشی سپرده شد.

همزمان با روی کار آمدن دولت یازدهم بار دیگر اجرای این طرح از سر گرفته شد اما آنچه باعث نگرانی مردم شده کاهش این طرح از ۸۰۰هزار به ۵۵۰هزار هکتار و سپس فازبندی آن است.

مسعود اسدی رئیس خانه کشاورز استان خوزستان روز گذشته در گفتگو با خبرنگار فارس با اشاره به اینکه دولت از موافقت خود مبنی بر تخصیص آب ۲۲۰ هزار هکتار از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در فاز دوم سرپیچی کرده است، اظهار داشت: سرپیچی دولت از تخصیص آب کشاورزی بخشی از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری بر اساس یکسری لابی‌های خاص در وزارت نیرو انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو با این کار‌ها در حال زمینه‌سازی برای اجرای طرح‌های انتقال آب به حوزه زاینده‌رود است، افزود: تخصیص آب کشاورزی بیش از ۶۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در حوزه دز و کارون توسط وزارت نیرو حذف شد.

اسدی تصریح کرد: کل حذفیات شامل ۱۲۰ هزار هکتار است که دولت تامین آّب کشاورزی آن را در فاز دوم تقبل کرده بود. رفتار وزارت نیرو با استان بر خلاف فرمان مقام معظم رهبری بود چراکه فرمان مقام معظم رهبری حکم شرعی بر تمام مدیران و مسئولان کشوری دارد.

به گزارش افق روز اجرای کامل طرح موسوم به مقام معظم رهبری نیازمند وحدت نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی و ارائه آمار دقیق از سوی مسئولان است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب