19:10:48 - سه‌شنبه 3 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار خوزستان در بازدید از تصفیه خانه آب شماره دو اهواز خبر داد:
اختصاص ۲۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار ویژه طرح های آبرسانی
  به گزارش افق روز به نقل از روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا اهواز، دکتر غلامرضا شریعتی که با هدف بررسی وضعیت تاسیسات تصفیه خانه آب شماره دو اهواز وارد این تصفیه خانه شده بود از اختصاص یک ردیف جدید در بودجه سال آینده برای طرح های آب و فاضلاب در استان خبر […]

 

به گزارش افق روز به نقل از روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا اهواز، دکتر غلامرضا شریعتی که با هدف بررسی وضعیت تاسیسات تصفیه خانه آب شماره دو اهواز وارد این تصفیه خانه شده بود از اختصاص یک ردیف جدید در بودجه سال آینده برای طرح های آب و فاضلاب در استان خبر داد.

دکتر شریعتی با اشاره به تاکید ریاست محترم جمهور مبنی بر لزوم ساخت مرمت هرچه سریع تر تصفیه خانه ها در استان خوزستان گفت: حسب دستور ایشان ،ساخت تصفیه خانه آب شادگان آغاز گردیده و اولویت بعدی در این زمینه کلانشهر اهواز می باشد.

شریعتی در ادامه در خصوص قطعی روز گذشته آب در اهواز،گفت: معضل پیش آمده با تلاش های اکیپ های عملیاتی شرکت آبفا اهواز تحت نظارت معاونت عمرانی مدیرکل ستاد بحران استان مرتفع گردید و علت اصلی پوسیدگی خطوط آبرسان به مخازن در این تصفیه خانه بوده است.

وی با بیان اینکه تصفیه خانه مذکور به عنوان تصفیه خانه اصلی آب در شهر اهواز فعال است، بیان داشت: علت پوسیدگی اشتراک خروجی آب به سمت مخازن با محل تزریق کلر بوده که در حال حاضر با جداسازی این دو نقطه اساسی ترین کار در زمینه پیشگیری از پوسیدگی مجدد خطوط انجام گردیده است.

استقرار لوله های پلی اتیلنی با جداره چدنی به جای خطوط فرسوده نیز اقدامی اساسی از سوی شرکت آبفا اهواز به حساب می آید با این وجود نظارت مستمر بر خطوط جهت پیشگیری از پوسیدگی به طور مداوم باید انجام پذیرد.

استاندار خوزستان از مخزن ۵۰هزار مترمکعبی ذخیره آب که تا هشت ماه آینده در محل تصفیه خانه آب شماره دو اهواز وارد مدار می گردد به عنوان عاملی در راستای ارتقای پدافند غیرعامل در اهواز برای آبرسانی در شرایط اینچنینی یاد نمود.

وی همچنین گفت: طرح آبرسانی غدیر که تنها در حوزه آبرسانی فعال می باشد بناست از سال آینده در حوزه تصفیه خانه آب نیز وارد گردد و با تولید ۳هزار و ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب پاک وضعیت آبرسانی شهر را متحول خواهد ساخت.

دکتر غلامرضا شریعتی عنوان کرد: براساس تاکید رییس محترم جمهور در سفر به استان و همچنین پیگیری های مسئولان استانی، یک ردیف جدید در بودجه سال آینده جهت اجرای طرح های آب و فاضلاب استان در نظر گرفته شد که ۲۰۰۰ میلیارد ریال آن ویژه طرح های آبرسانی می باشد.

وی ادامه داد: اختصاص بودجه در حوزه آبرسانی در استان حدود هشتاد و دو درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته حال آنکه در مجموع بودجه بندی برای کلیه طرح های استان کاهش چشمگیری پیدا کرده اند و این خود حاکی از عنایت ویژه دولت در این زمینه به استان است.

مدیرعامل شرکت آبفا اهواز نیز با ارائه گزارشی از وضعیت تاسیسات این تصفیه خانه به استاندار خوزستان ، گفت: پیرو قطعی و افت فشار آب ناشی از خاموشی تصفیه خانه شماره دو اهواز که به علت اشکالات پیش آمده در حین انجام تعمیرات رخ داد، استاندار محترم در این تصفیه خانه حضور بهم رسانده اند و انشاالله همانطور که تاکنون عنایت ایشان مورد توجه بهبود وضعیت آب و فاضلاب در کلانشهر اهواز بوده این بار نیز مسئله مرمت و بازسازی تاسیسات تصفیه خانه ها به خصوص این تصفیه خانه مورد توجه وی قرار گیرد.

براتی اظهار کرد: اعمال پاره ای تعمیرات ساده در محل تصفیه خانه ها در صورت فرسوده بودن با دشواری های بسیار و به دنبال آن ایجاد مشکلات اساسی از جمله خاموشی تصفیه خانه و قطعی آب همراه خواهد شد.

وی در پایان از بردباری شهروندان اهوازی در مدت قطعی و افت فشار آب در روز گذشته مراتب قدردانی خود را اعلام و ابراز امیدواری کرد با بازسازی تصفیه خانه ها شاهد تکرارخاموشی تصفیه خانه ها و قطعی آب نباشیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب