14:29:20 - دوشنبه 9 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در پی آمار بالای سوختگی در خوزستان؛
خوزستان بر مدار آتش/ علت آمار بالای مرگ در اثر سوختگی چیست؟
می گویند مرگ در اثر سوختگی دردناک ترین نوع مُردن است، عده ای با اختیار خود و عده ای نیز در اثر عوامل مختلف جان خود را به این طریق از دست می دهند.

به گزارش افق روز می گویند مرگ در اثر سوختگی دردناک ترین نوع مُردن است، عده ای با اختیار خود و عده ای نیز در اثر عوامل مختلف جان خود را به این طریق از دست می دهند.

مرگی که از آن به عنوان مرگ فقرا یاد می کنند چراکه بیشتر در مناطق کمتر توسعه یافته و به علت مشکلاتی همچون عدم دسترسی به وسایل ایمنی، استفاده از ابراز های سنتی و مواد اشتتعالزای خطرناک، شرایط اقتصادی اجمتماعی نامطلوب و … رخ می دهد.

رییس مرکز تحقیقات سوختگی دانشگاه ایران و رییس انجمن حمایت از بیماران سوخته چندی پیش اظهار داشت: متاسفانه ما جایگاه بالایی از نظر سوختگی داریم و سوختگی در ایران حدود ۸ برابر متوسط جهانی است و این در حالی است که ما حتی از کشور‌هایی که با ما از لحاظ اقتصادی و اجتماعی هم سطح هستند؛ بد‌تر هستیم و همچنین از کشور‌هایی هستیم که سوختگی در آن‌ها بسیار شایع است.

محمدجواد فاطمی نبود تخت بیمارستانی را یکی از علل مرگ و میر بالای مبتلایان به سوختگی در کشور برشمرد و گفت: در حال حاضر باید ۲۴۰۰ تخت سوختگی داشته باشیم در حالی که حدود ۱۰۰۰ تخت داریم؛ یعنی ۱۴۰۰ تخت سوختگی کم است و همین تعداد نیز اغلب شرایط مناسب ندارند و تجهیزاتشان کافی نیست.

به تازگی نیز سازمان پزشكي قانوني كشور آمار تلفات حوادث سوختگی کشور را اعلام و بیان داشته است: هشت ماه سال جاری از مجموع تلفات سوختگي در كشور ۶۴۸ نفر مرد و ۴۸۶ نفر زن بودند اين در حالي است كه در مدت مشابه سال قبل تعداد مردان فوت شده بر اثر سوختگي ۶۱۲ نفر مرد و ۵۴۲ نفر زن بودند.

در اين مدت استان هاي تهران با ۱۵۰، اصفهان با ۱۲۷ و خوزستان با ۱۲۴  فوتي بيشترين آمار مرگ بر اثر سوختگي را در بر مي گيرند. از سویی دیگر گفته می شود استان خوزستان درکنار کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، کردستان و بوشهر بیشترین آمار بالای خودکشی زنان را نیز داراست.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب