۱۳:۲۳:۳۲ - چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
موسوی: یاد بازی با نساجی که می‌افتم، قلبم درد می‌گیرد
سرمربی تیم فوتبال شهرداری ماهشهر با تمجید از عملکرد بازیکنانش در دیدار با نساجی، گفت: یاد بازی روز گذشته که می‌افتم، قلبم درد می‌گیرم، چرا که صد درصد مستحق پیروزی بودیم ولی داور پنالتی برای حریف گرفت که هرچه فکر می‌کنم در تعریف فوتبال چگونه پنالتی محسوب می‌شود، هنوز به نتیجه نرسیده‌ام.

سیدکوروش موسوی در خصوص تساوی ۲ بر ۲ تیمش برابر نساجی مازندران در هفته پنجم لیگ دسته یک کشور، اظهارکرد: یاد بازی روز گذشته که می‌افتم، قلبم درد می‌گیرم. بازیکنانم یک بازی خیلی خوبی انجام دادند و صد درصد مستحق پیروزی بودیم ولی متاسفانه در دقیقه ۹۷ داور به سود حریف یک پنالتی گرفت و تاکنون هم نمی‌توانم تصور کنم که این مورد پنالتی بوده است و هرچه فکر می‌کنم در تعریف فوتبال این مورد چگونه پنالتی محسوب می‌شود، هنوز به نتیجه نرسیده‌ام.

این بازی هفت دقیقه وقت تلف شده، نداشت

وی در ادامه درباره داوری این بازی نیز گفت:‌ داور برای این دیدار هفت دقیقه وقت اضافه اعلام کرد، در حالی که این بازی هفت دقیقه وقت تلف شده نداشت، چرا که بازی در جریان بود و هر دو تیم بازی خوبی ارائه ‌دادند. همچنین پیش از این‌که داور در دقیقه ۹۷ به سود حریف پنالتی اعلام کند، کمک او توپی را که به بیرون رفته بود، اوت اعلام کرد ولی خود داور در حالی‌که از صحنه بسیار دور بود، آن را کرنر اعلام کرد. بعد از آن نیز خطایی را نزدیک محوطه ۱۸ قدم اعلام کرد که اصلا خطا نبود و خدا را شکر بازیکنان ما توپ ارسالی را جمع کردند و بعد نیز در حالی‌که بازیکن ما پا به توپ و در حال خروج از محوطه ۱۸ قدم بود، بازیکن نساجی نزدیک او شد و بعد داور به سود حریف پنالتی اعلام کرد، در حالی‌که بازیکن ما صاحب توپ بود و واقعا هضم این موضوع برای من سخت است.

به تیمی‌ که در ۵۰۰ دقیقه بازی، یک گل خورده بود، دو گل زدیم

سرمربی تیم فوتبال شهرداری ماهشهر افزود: نساجی در چند بازی گذشته خود تنها یک گل دریافت کرده بود و این نشان می‌دهد که از ساختار دفاعی خوب و همچنین بازیکنان باتجربه‌ای برخوردار است ولی بازیکنان من در نیمه اول موفق شدند یک گل به حریف بزنند و در ادامه نیز چندین موقعیت خوب گلزنی به دست آوردیم و دروازه نساجی چندین بار در آستانه فروپاشی بود. در نیمه دوم نیز هیچ موقعیتی به حریف ندادیم ولی حریف از همان موقعیتی که به دست آورد، استفاده کرد و گل تساوی را به ثمر رساند و ما در ادامه با تلاش‌هایی که داشتیم به گل دوم دست پیدا کردیم و بعد از این گل نیز موقعیت‌های خوب گلزنی به دست آوردیم که بازیکنان حریف مانع از گلزنی ماشدند.

حریف شکست را پذیرفته بود که داور برای آن‌ها پنالتی اعلام کرد

وی بیان کرد: در حالی‌که بازی تمام شده و حریف نیز پذیرفته بود که بازنده این دیدار است، داور در دقیقه ۹۷ یک پنالتی به سود نساجی اعلام کرد و باعث شد برد ارزشمند بازیکنان من با تساوی جابه‌جا شود و این نتیجه خستگی ما را چند برابر کرد. بازیکنانم خیلی خوب کار کردند و یک بازی هدفمند و با برنامه را ارائه دادند و تمام راه‌های نفوذ حریف را بسته بودند. ما در جریان بازی هیچ موقعیتی به حریف ندادیم و یک سرو گردن نسبت به آن بالاتر بودیم و تماشاگران نیز از ابتدا تا انتها پرشور از تیم حمایت کردند.

از حواشی بعد از بازی با نساجی اطلاع دقیقی ندارم

موسوی درباره حواشی بعد از این دیدار نیز خاطرنشان‌کرد: من بعد از بازی به دلیل احساس درد در قفسه سینه داشتم و باتوجه به این‌که قلبم درد می‌کرد و فشارم بالا رفته بود، در آمبولانس تحت نظر بودم و اکسیژن به من وصل بود و به همین دلیل از حوشی اطلاع دقیقی ندارم ولی گویا بعد از بازی تماشاگران به دلیل این‌که معتقد بودند داوری در این دیدار منصفانه نبود و عدالت برقرار نشد، اعتراض‌هایی را داشتند.

داوران نباید تحت تاثیر نام‌ها قرار بگیرند

وی با بیان این‌‌که داوران نباید تحت تاثیر نام‌ها و نیمکت تیم‌ها قرار بگیرند، گفت:‌ نیمکت نساجی قوی بود و  متاسفانه هر تیمی که نامدار و نیمکتش سنگین‌تر باشد، قطعا تیم داوری و نماینده فدراسیون نیز به سمت آن تیم گرایش دارد. من هر وقت کنار خط بوده‌ام، به عنوان مربی اجازه ندادم که دستیارانم خارج از ضوابط عمل کنند، در حالی‌که عوامل تیم حریف از جمله فرزاد مجیدی دائما کنار خط بودند و مرتب با داور و کمک او صحبت می‌کردند و متاسفانه تیم داوری برخوردی با آن‌ها نداشت و عدالت برقرار نشد.

از دقیقه ۱۵ به بعد دست به عصا بودیم

سرمربی تیم فوتبال شهرداری ماهشهر عنوان کرد:‌ داور تمام خطاهای ۵۰ – ۵۰ را به سود تیم حریف سوت می‌زد و حریف چهار خطای شدید در نیمه اول روی بازیکنان ما داشت که مستحق دریافت کارت زرد بودند ولی داور به راحتی از آن‌ها گذشت. داور در دقیقه ۱۵، ۱۶ بازی نیز در حالی‌که بازیکن ما به زمین افتاد با تشخیص این‌که او تمارض کرده است، کارت زرد را به او نشان داد، در حالی‌که بازیکن در میانه‌های زمین نیازی به نشان دادن تمارض نداشت و همین کارت زرد باعث شد که بازیکن ما محتاط بازی کند و ما تا پایان بازی دست به عصا بودیم. به هر حال تمام این موارد جای بررسی و کار کارشناسی دارد.

داور می‌تواست عدالت را برقرار کند

وی خاطرنشان‌کرد: داور می‌توانست با کارت‌هایی که به تیم حریف نشان می‌داد، عدالت را در زمین برقرار و قانون را برای هر دو تیم اجرا کند. به هر حال تیم من بازی خوب و شایسته‌ای انجام داد و اصلا انتظار نداشتم بازیکنانم این‌قدر راحت و مانند باتجربه‌ها بازی کنند. اهداف تاکتیکی که در طول دو هفته در تمرینات مدنظر بود را واقعا به اجرا گذاشتند و تمام تلاش خود را در راستای انجام این اهداف انجام دادند. ما کاملا بر بازی و میدان مسلط بودیم و توانستیم مقابل تیمی که در طول ۵۰۰ دقیقه تنها یک گل دریافت کرده بود، دو گل به ثمر برسانیم و چندین بار هم تا فرو ریختن دروازه آن پیش رفتیم و این برای ما یک هنر است. به هر حال برد مسلم ما با تساوی جابه‌جا شد ولی با این وجود به بازیکنانم افتخار می‌کنم و از هواداران تیمم بابت حمایت‌هایشان قدردانی می‌کنم.

به بازیکنانم گفته بودم، دغدغه داوری بازی را نداشته باشید

موسوی بیان کرد: من داور بازی را می‌شناسم و همیشه از او به عنوان یک داور عادل یاد کرده‌ام و پیش از بازی نیز به بازیکنانم گفته بودم که شما اصلا دغدغه داوری این دیدار را نداشته باشید و فقط به فکر بازی کردن باشید و واقعا هم به این صورت شد و بازیکنانم تنها بازی خودشان را انجام دادند و اعتراضی نداشتند ولی نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که دوار این‌گونه قضاوت کرد.

من اهل اعتراض به داوری نیستم

وی خاطرنشان‌کرد: بعد از بازی نیز در کنفرانس خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری که آیا داور با شخص شما یا شهرستان مشکل داشت که این‌گونه سوت ‌زد؟ گفتم شرایط همین است و تا زمانی که من روی نیمکت ماهشهر هستم تیم شهرداری قربانی می‌شود، چرا که من اهل دخالت در کار داوری و اعتراض به داور نیستم و همین باعث می‌شود که داوران بگویند که این مربی حتی اگر سرش بریده شود، اعتراضی نمی‌کند، پس ممکن است که شهرداری ماهشهر قربانی حضور من روی نیمکت تیم شما شود. فکر می‌کنم سکوت من برابر داوری باعث می‌‌شود تیم ما قربانی شود و داورها این‌گونه برای ما قضاوت کنند.

پیروزی برابر نساجی مشکلات اجتماعی شهر را به حداقل می‌رساند

سرمربی تیم فوتبال شهرداری ماهشهر گفت:‌ ما برای ثانیه و دقایق این بازی برنامه‌ریزی کردیم و واقعا بر بازی مسلط و مستحق کسب پیروزی بودیم. با این برد شهر ماهشهر می‌توانست تا هفته بعدی مسابقات در محفل‌هایش شاهد صحبت در خصوص این بازی باشد و حتی این پیروزی می‌توانست مشکلات اجتماعی شهر را به حداقل برساند، شاهد حضور افراد بیشتری در ورزشگاه‌ها باشیم و حتی می‌توانست نگاه مثبت مسولان به تیم را بیشتر کند

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب