11:49:54 - دوشنبه 18 سپتامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان مطرح شد:
کارنامه بانک های خوزستان در اقتصاد مقاومتی صفر است/ مبارزه با وهابیت از اولویت های ستاد باشد
بانک های استان کارنامه خوبی در پرداخت تسهیلات و موضوع اقتصاد مقاومتی نداشته اند و طبق گزارش ها، معدل آنها در این زمینه تقریبا صفر است.

به گزارش افق روز ؛ جلسه ماده ۲۰ قانون آمران به معروف و ناهیان از منکر، روز یکشنبه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و دیگر اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان برگزار شد.

 

کارنامه بانک های خوزستان در اقتصاد مقاومتی صفر است

سردار حسن شاهوارپور در ابتدای این جلسه با بیان اینکه جلسات ستاد استانی هر دوماه یکبار باحضور نماینده ولی فقیه در استان برگزار می شوند، گفت: در این جلسات اقدامات صورت گرفته و برنامه ریزی برای اقدامات آینده در خصوص امر به معروف و نهی از منکر تشریح و بررسی می شوند.

وی افزود: باتوجه به نزدیکی زمان بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و همزمانی آن با هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر می بایست اقدامات ویژه ای در این حوزه صورت گیرد.

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان ادامه داد: آموزش و پرورش باهمکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید نظارتی بر سرویس های مدارس به ویزه مدارس دخترانه داشته باشند تا از ناهنجاری هایی که در این زمینه وجود دارد، جلوگیری شود.

شاهوارپور در ادامه با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی و لزوم حمایت از تولیدات ملی، گفت: در ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید نقش آمران به معروف و ناهیان از منکر در حوزه حمایت از تولید ملی و تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی مشخص شود.

وی افزود: بانک های استان کارنامه خوبی در پرداخت تسهیلات و موضوع اقتصاد مقاومتی نداشته اند و طبق گزارش ها، معدل آنها در این زمینه تقریبا صفر است به صورتی که در این زمینه از ۱۹۶ پرونده ارجاعی برای دریافت تسهیلات، تنها به ۲۶ مورد رسیدگی شده است.

سردار شاهوارپور عنوان کرد: مجمع نمایندگان استان باید با جدیت در این بحث ورود کند تا وعده های دولت دوازدهم به مردم تحقق یابد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خوزستان در تشریح روز شمار هفته احیای این فریضه در استان گفت: روز جمعه ۳۱ شهریورماه به عنوان روز وحدت کلمه، اقامه امر به معروف و نهی از منکر؛ روز شنبه اول مهرماه روز فرهنگ ایرانی اسلامی، دانش آموزان و امر به معروف و و نهی از منکر؛ روز یکشنبه دوم مهرماه به عنوان روز استقلال فرهنگی دانشگاهیان، امر به معروف و نهی از منکر؛ روز دوشنبه ۳ مهرماه به عنوان روز سلامت محیط اداری و کسب و کار؛ روز سه شنبه ۴ مهرماه به عنوان روز تحکم و تعالی خانواده؛ روز چهارشنبه ۵ مهرماه به عنوان روز حمایت از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی؛ روز پنجشنبه ۶ مهرماه نیز به عنوان روز حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر نامگذاری شده است.

 

نرخ بالای آسیب های اجتماعی در خوزستان

در ادامه این جلسه علی حسین حسین زاده با اشاره به آسیب های اجتماعی موجود در استان، گفت: متاسفانه نرخ آسیب های اجتماعی در استان خوزستان از نرخ کشوری آن بالاتر است.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان افزود: در همین زمینه درحال طراحی مرکز آسیب شناسی هستیم زیرا معتقدیم حل این آسیب ها نیاز به تعمق و تفکر بیشتر دارد.

وی افزود: مساول و معضلات موجود در جامعه نیاز به نگاهی همه جانبه دارد و نباید صرفاً از جنبه اخلاقی به آنها نگاه کرد.

 

مبارزه با وهابیت از اولویت های ستاد باشد

در ادامه این جلسه نیز آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری در سخنانی با اشاره به تحرکات دشمنان در زمینه ایجاد فرقه ها و عرفان های نوظهور، اظهار داشت: بحث رصد و کنترل فعالیت این فرقه ها به ویژه وهابیت در سطح استان از اهمیت بالایی برخوردار است و موضوع مبارزه با وهابیت باید به عنوان اولویت ستاد امر به معروف و نهی از منکر باشد.

وی افزود: معضلاتی مانند اعتیاد و بیکاری که آثار سوئی به دنبال دارند، نیز باید از دیگر اولویت های این ستاد قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در ادامه با اشاره به بحث عقب ماندگی استان در زمینه های توسعه ای، تصریح کرد: در بسیاری از استانها مانند اصفهان و تهران، بانک ها تسهیلات خوبی برای راه اندازی و احیای صنایع پرداخت نموده اند اما در خوزستان خبری از این پرداختی ها نیست.

رئیس ستاد امر به و معروف و نهی از منکر خوزستان اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی مجوز برداشت یک میلیارد و نیم دلار از صندوق ذخیره ارزی برای حمایت از مشاغل روستایی و کشاورزی را به دولت داده است که در خصوص طی جلساتی که با معاون اول رئیس جمهور داشتیم، قول همکاری ایشان را گرفتیم.

وی افزود: باتوجه به ظرفیت های بالایی که خوزستان در روستاها و کشاورزی دارد، مسئولان باید طرح هایی را برای جذب هرچه بیشتر این اعتبارات به دولت ارائه دهند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب