۳:۳۴:۰۶ - شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای طرح توانمندسازی سالمندان در زنجان
محمد محمدی‌قیداری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: اداره کل بهزیستی استان زنجان در حمایت از جامعه هدف این نهاد خدمات متعددی ارائه می‌دهد. مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: از گروه‌های مهمی که زیرپوشش بهزیستی استان هستند، گروه سالمندی است. وی با بیان اینکه در حال حاضر دو مرکز توانبخشی شبانه‌روزی سالمندان […]


محمد محمدی‌قیداری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: اداره کل بهزیستی استان زنجان در حمایت از جامعه هدف این نهاد خدمات متعددی ارائه می‌دهد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: از گروه‌های مهمی که زیرپوشش بهزیستی استان هستند، گروه سالمندی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دو مرکز توانبخشی شبانه‌روزی سالمندان زیر نظر بهزیستی فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: این مراکز که در زنجان و هیدج فعال است، حمایت از ۱۵۰ سالمند را عهده‌دار است.

محمدی‌قیداری همچنین از فعالیت سه مرکز روزانه توانبخشی سالمندان تحت نظارت بهزیستی استان زنجان خبر داد و گفت: همچنین هم‌اکنون دو مرکز روزانه توانبخشی در خدابنده و زنجان فعال است که به ۱۰۰ سالمند خدمت ارائه می‌کند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: میزان کمک بهزیستی استان زنجان به مراکز روزانه توانبخشی به ازای هر سالمند ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال است.

وی از اجرای طرح توانمندسازی سالمندان از آغاز سال‌جاری در  بنیاد فرزانگان پردیس مهرآفرین زنجان نیز خبر داد و گفت: این طرح با تخصیص مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال آغاز و هم‌اکنون این طرح در شهرستان‌های ابهر و خدابنده و با تعداد ۲۰۰ سالمند در حال اجرا است.

محمدی‌قیداری همچنین ابه طرح‌های این اداره کل برای تقویت خانواده محوری و نگهداری از سالمندان در خانواده اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۶۰ سالمند بسترگرا در استان زنجان خدمات ویزیت در منزل دریافت می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به حمایت‌های دیگر بهزیستی از سایر سالمندان گفت: ارائه خدمات مددکاری و دریافت هزینه مستمر و موردی، برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی برای سالمندان از دیگر برنامه‌های این اداره در سطح استان زنجان است.

انتهای پیام/۷۳۰۰۴/ق۳۰منبع: فارس

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب