۴:۳۷:۱۲ - شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
محور ورودي قره چاي به جاده ساوه- سلفچگان نیازمند ساماندهی است
 فتحعلی صدیق  در گفتوگو با خبرنگار فارس در اراک با اشاره به این که دهستان قره چای مرکز و شاهراه ترافیکی چندین روستای اطراف را شامل می شود، اظهار کرد: محور ورودی قره چای به جاده ساوه- سلفچگان نیازمند نصب چراغ های روشنائی به طول یک کیلومتر، تعریض و دو بانده کردن به منظور  رفع […]


 فتحعلی صدیق  در گفتوگو با خبرنگار فارس در اراک با اشاره به این که دهستان قره چای مرکز و شاهراه ترافیکی چندین روستای اطراف را شامل می شود، اظهار کرد: محور ورودی قره چای به جاده ساوه- سلفچگان نیازمند نصب چراغ های روشنائی به طول یک کیلومتر، تعریض و دو بانده کردن به منظور  رفع نقاط حادثه خیز آن است.
وی از مسوولان خواست نسبت به رفع مشکل ترافیکی و حادثه خیزی محور ساوه- سلفچگان که مدتهاست منجر به وقوع حوادث ناگواری شده است، اقدام کنند.
نائب رئیس  شورای اسلامی دهستان قره چای ساوه با اشاره به این که جاده مذکور منتهی به سه راه آوه و تردد بالای  انواع خودروها  از استان مذهبی قم است، بیان کرد: این مسیر از سمت سلفچگان دو بانده و نسبت به ساخت چندین پل عظیم نیز اقدام صورت گرفته که متاسفانه هنوز بهره برداری کامل نشده است.
فتحعلی صدیق گفت: تسریع در تکمیل مسیر قدیم سه راهی آوه به سمت ساوه ( بطول ۲۵ کیلومتر) بدلیل تردد بالا و افزایش ترافیک آن نقش بسزائی در کاهش سوانح رانندگی دارد.

وی با اشاره به این که جاده ساوه – سلفچگان از محورهای مواصلاتی پر ترافیک و حادثه خیز استان مرکزی محسوب می شود، اظهار کرد: این جاده نسبت به ظرفیت تردد خودرو در دهه های قبل طراحی و اجرا شده بود و برای میزان تردد حال حاضر مشکلات ترافیکی دارد.
نائب رئیس  شورای اسلامی دهستان قره چای ساوه ادامه داد: دهستان قره چای به عنوان مرکزی برای ارایه خدمات به ۲۸ روستای اطراف نیازمند توجه بیش از پیش مسئولان شهرستانی و استانی است.
وی با بیان این که  همچنین ورودی روستای قره چای به جاده اصلی (به طول یک کیلومتر) که تردد اهالی روستاهای اقماری را شامل می شود،  سالهاست ۲ بانده شده است، افزود: ورودی روستا نیازمند احداث فلکه و چراغ روشنائی است تا از وقوع حوادث رانندگی جلوگیری شود.
صدیق در بخشی دیگر از سخنانش بیان کرد: اجرای طرح کانال کشی سد الغدیر به طول ۳ کیلومتر تا روستای استوج (روستای مجاور قره چای ) توسط جهاد کشاورزی ساوه  انجام شده است در صورت همکاری مسئولان مربوطه در اختصاص بودجه ، تکمیل این پروژه تا روستای قره چای می تواند بخشی از کمبود آب کشاورزی این منطقه را رفع نماید.
فتحعلی صدیق، نبود راه دسترسی مناسب از محور قدیم ساوه – سلفچگان به ۲۰ روستای مجاور این محور، تعریض این محور پرتردد برای کاهش حجم تصادفات و سوانح جادهای، کمبود آب کشاورزی، را مهم ترین مشکلات این منطقه دانست.

انتهای پیام/منبع: فارس

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب