۲:۳۳:۱۳ - شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۴ درصد مدارس خراسان‌جنوبی تخریبی است/ لزوم احداث ۷۰۰ کلاس درس
محمدرضا بیکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: مهیا کردن زمینه و شرایط مطلوب برای تحصیل دانش‌آموزان از امور مهم است زیرا منابع انسانی، زیربنای توسعه در هر جامعه هستند. وی افزود: اداره کل نوسازی مدارس در کنار آموزش و پرورش قرار دارد و هدف هر دو نهاد تأمین فضای […]


محمدرضا بیکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: مهیا کردن زمینه و شرایط مطلوب برای تحصیل دانش‌آموزان از امور مهم است زیرا منابع انسانی، زیربنای توسعه در هر جامعه هستند.

وی افزود: اداره کل نوسازی مدارس در کنار آموزش و پرورش قرار دارد و هدف هر دو نهاد تأمین فضای آموزشی دانش‌آموزان است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مجمع خیرین مدرسه‌ساز یا به صورت مشارکتی یا مردمی (خیرین) در ساخت مدرسه‌سازی اقدام می‌کند، مطرح کرد: وی بیان کرد: ۱۰۰ پروژه مدرسه‌سازی به صورت مشارکتی و مردمی در استان در دست ساخت است.

دانش‌آموزان؛ قربانی سقف‌های ناایمن

بیکی با اعلام اینکه ۴۸ درصد مدارس استان نیازمند بازسازی و ۱۴ درصد مدارس تخریبی است، اضافه کرد: در مجموع ۶۲ درصد مدارس استان تخریبی و یا نیازمند مقاوم‌سازی است که برای رفع این چالش نیازمند تخصیص اعتبار و همیاری روز افزون خیران مدرسه‌ساز هستیم.

وی با اعلام اینکه خراسان‌جنوبی نیازمند احداث ۷۰۰ کلاس درس است، اضافه کرد: برای رسیدن به حد استاندارد باید ۷۰۰ کلاس درس در استان ساخته شود.

اتمام پروژه‌های آموزشی مسکن‌مهر؛ نیازمند اعتبار کلان

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی با بیان اینکه برای رفع مشکلات آموزشی در سایت‌های مسکن مهر نیاز به ساخت ۳۷۰ کلاس درس جدید داریم با اشاره به فضای آموزشی موجود در مسکن مهر استان، گفت: تاکنون ۸۳ کلاس درس در سایت‌های مسکن مهر استان ساخته و در حال حاضر ۱۸۸ کلاس درس در حال احداث است که اتمام این پروژه‌ها اعتبار زیادی نیاز دارد.

بیکی با اشاره به فضای آموزشی موجود در مسکن مهر مهرشهر بیرجند، مطرح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده باید ۲۰۱ کلاس درس برای سایت مسکن مهرشهر بیرجند ساخته می‌شد که تاکنون ۸۴ کلاس درس احداث و ساخت ۱۱۷ کلاس درس دیگر نیز در این منطقه مورد نیاز است.

انتهای پیام/۶۹۰۳۹/جمنبع: فارس

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب