۷:۳۶:۱۳ - جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهردار اهواز
پرداخت حقوق کارگران اولویت شهرداری اهواز است
شهردار اهواز گفت: معوقات کارگران نقاط مختلف شهرداری اهواز متعلق به گذشته است اما این تعهد را برای خود ایجاد می کنیم که تا پایان سال این معوقات تسویه شوند.

به گزارش افق روز موسی شاعری شامگاه پنجشنبه در نشست با خبرنگاران در محل نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت درخصوص پروژه قطار شهری اهواز گفت: تصمیم شهرداری اهواز و استانداری خوزستان برای شرکت کیسون به عنوان پیمانکار پروژه گرفته شده و باتوجه به اینکه عزم جدی در اراده پیمانکار نمی بینیم درخواست خلع ید را داریم زیر شرکت کیسون در حق مردم اهواز جفا کرده است.

شهردار اهواز بیان کرد: رسیدگی به وضعیت آسفالت در سطح شهر یکی از مطالبات شهروندان است اما در این حوزه با عملیات های ترمیم شبکه توسط شرکت های خدمات رسان دیگر مواجه هستیم. دستگاه هایی مانند شرکت گاز و آب و فاضلاب باید پس از ترمیم شبکه های خود آسفالت را ترمیم کنند.

وی افزود: بهسازی هسته مرکزی شهر مانند خیابان سلمان فارسی، شریعتی و بازار امام در دستور کار شهرداری قرار دارد، همچنین در فصل مناسب تعداد بالایی نخل مثمر بالغ برای زیباسازی در سطح شهر کاشته می شود.

شاعری اظهار داشت: در برخی نقاط مانند مهدیس هنوز زیرساخت هایی مانند آب و گاز ایجاد نشده است از همین رو امکان آسفالت پیش از احداث زیرساخت ها وجود ندارد اما تاکنون در طرح آسفالت محله به محله ۶۰۰ هزار متر مربع آسفالت شده است.

وی ادامه داد: رویکرد مدیریت شهری در اهواز شتاب بخشی برای توسعه شهر است اما به دلیل شرایط اقتصادی کشور و کاهش درآمدهای شهرداری دچار مشکلاتی هستیم.

شهردار اهواز درخصوص تکمیل پروژه تقاطع غیر همسطح شهید کجباف یادآور شد: درحال حاضر کارگران در کارگاه قطعه های سیگمنت این پروژه را می سازند و تقاطع شهید کجباف تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

وی در بخشی دیگر به کمبود سروریس بهداشتی در سطح شهر اشاره کرد و افزود: یکی از دلایل کمبود سرویس بهداشتی در هسته مرکزی شهر نبود جای مناسب برای ساخت چشمه های سرویس بهداشتی است.

شاعری با اشاره به کمبود اتوبوس در سطح شهر تصریح کرد: درحال حاضر تعداد اتوبوس های فعال در سطح شهر ۱۳۰ دستگاه هستند که تا ابتدای مهرماه به ۱۵۰ دستگاه می رسند.

وی ادامه داد: مشکل کمبود اتوبوس در تمام شهرهای کشور وجود دارد، مجموعا در ناوگان اتوبوسرانی کشور به پنج هزار دستگاه اتوبوس نیاز است اما یکی از چالش های موجود ساخته نشدن اتوبوس در کارخانه های داخلی و موانع تحریم برای واردات اتوبوس است.

شهردار اهواز یادآور شد: درحال طراحی یک نرم افزار برای اطلاع رسانی از زمان حرکت اتوبوس های شهری هستیم تا شهروندان در زمان های مقرر در ایستگاه ها حاضر شوند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر نبود آبسردکن در سطح شهر گفت: در این خصوص مطالعاتی انجام شده است اما تاکنون دستگاه آبسردکنی متناسب با شرایط آب و هوایی اهواز پیدا نکردیم.

شاعری تصریح کرد: در سایر شهرها به دلیل مساعد بودن آب وهوا دستگاه های آبسردکن جوابگوی نیاز شهروندان هستند اما در اهواز گرمای هوا سبب ناکارآمدی این دستگاه ها است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب