۱۳:۰۴:۰۷ - یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معرفی ۹۳۰۰ نفر برای دریافت تسهیلات به بانک‌های همدان
به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، محمدرضا عراقی ظهر امروز در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان همدان با بیان اینکه سیل رخ داده در سال‌جاری با وجود خسارات زیاد به کشور باعث حساس شدن موضوع شد اظهار کرد: سیل اخیر باعث شد توجه بیشتری به حوادث داشته باشیم. وی با بیان اینکه در هر جامعه‌ای […]


به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، محمدرضا عراقی ظهر امروز در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان همدان با بیان اینکه سیل رخ داده در سال‌جاری با وجود خسارات زیاد به کشور باعث حساس شدن موضوع شد اظهار کرد: سیل اخیر باعث شد توجه بیشتری به حوادث داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در هر جامعه‌ای اتفاقات طبیعی رخ می‌دهد، اما باید از این اتفاقات درس گرفته و تجربه کسب کنیم ادامه داد: سیل باعث شد متوجه شویم طبیعت نظم دارد، پس باید فکری کرده و مسیر آب را نبندیم.

معاون عمرانی استاندار همدان افزود: با وجود مشکلات کشور و در حالی که اعتبارات عمرانی به سختی تامین می‌شود، دولت بیش از یک‌هزار میلیارد تومان برای بازسازی خسارت سیل در استان همدان تخصیص داد.

وی با بیان اینکه ۹ هزار و ۳۰۰ نفر را بنیاد مسکن برای دریافت تسهیلات در راستای بازسازی واحد‌های مسکونی خسارت‌دیده به بانک معرفی کرده است بیان کرد: این اقدام به صورت کارشناسی شده انجام شده است.

عراقی با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی بیش از ۱۷ هزار پرونده برای خسارت سیل تشکیل شد افزود: این فعالیت و گردش پول در استان برکات زیادی دارد.

وی با بیان اینکه دولت پول تخصیص داده و ما مسوولان استان باید کار را با سرعت پیش ببریم چراکه این حق مردم است ادامه داد: پژوهشگاه فضایی باید به کار خود سرعت دهد چراکه فرصت کمی باقی مانده است.

معاون عمرانی استاندار همدان با اشاره به اینکه با توجه به بارندگی‌های پاییزی، اداره کل هواشناسی باید اطلاع‌رسانی دقیق و با سرعت داشته باشد تصریح کرد: دهیاری‌ها و همه دستگاه‌های خدمات‌رسان باید آمادگی خوبی داشته باشند.

علیمردان طالبی رئیس مدیریت بحران استانداری همدان نیز با اشاره به اینکه آمادگی برای بارندگی‌های پاییز وجود دارد و با دستگاه‌های مربوطه مکاتباتی شده است اظهار کرد: با توجه به بارندگی‌های فصل بهار امسال، وزارت کشور و وزارت نیرو بر آمادگی برای بارندگی پاییز تاکید داشتند.

انتهای پیام/۸۹۰۴۵/منبع: فارس

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب