۱۵:۲۲:۲۸ - یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار خوزستان عنوان کرد:
با آمادگی بیشتر وارد سال آبی جدید می شویم/ برکات سیل از بحران آن کمتر نبود
استاندار خوزستان بیان کرد: سیل دستاوردهای خوبی را برای استان به ارمغان آورد، که از جمله آن ها ورود به سال آبی جدید بایک‌میلیارد متر مکعب بود که باعث شد از خشکسالی ۱۵ ساله خارج شویم. به گزارش افق روز،غلامرضا شریعتی درجلسه کارگروه مدیریت بحران خوزستان با اشاره به فعالیت های گروه های جهادی و […]

استاندار خوزستان بیان کرد: سیل دستاوردهای خوبی را برای استان به ارمغان آورد، که از جمله آن ها ورود به سال آبی جدید بایک‌میلیارد متر مکعب بود که باعث شد از خشکسالی ۱۵ ساله خارج شویم.

به گزارش افق روز،غلامرضا شریعتی درجلسه کارگروه مدیریت بحران خوزستان با اشاره به فعالیت های گروه های جهادی و سازمان های مردم برای مهار سیلاب عنوان کرد: بی شک با اهتمام سازمان ها توانستیم بر این بحران به لطف الهی فائق آییم.

وی ادامه داد: ناگفته نماند که سیل دستاوردهای خوبی را برای خوزستان به ارمغان آورد، که از جمله آن ها ورود به سال آبی جدید بایک‌میلیارد متر مکعب بود که باعث شد از خشکسالی ۱۵ ساله خارج شویم.

نماینده عالی دولت در خوزستان یادآور شد: پس از بارش های بی سابقه، حجم مخازن پشت سدها و تالاب ها شرایط مناسبی پیدا کردند. هرچند وضعیت تالاب شادگان مناسب تر بود و زمین های بایر در آن به حداقل رسید. لازم به ذکر است که پس این بارش ها، بیش از ۶۰ درصد افزایش ذخایر آبی داشتیم.

شریعتی تصریح کرد: منکر نیستیم که در این بین مشکلاتی برای کشت، خانه ها و زیرساخت ها ایجاد شد. اما بعد از آن به ۲۵ هزار هکتار مجوز کشت داده شد و بیش از خسارت وارد شده توسط سیل، برداشت محصول داشتیم که این آمار جدا از کشت پاییز است.

وی افزود: دولت تا دقایق آخر کنار مردم ایستاد؛ اکنون نیز ساخت و بازسازی منازل در حال انجام است. تلاش شد تا شرایط به روال اولیه و حتی بهتر از آن بازگردد، مانند برخی مدارس که وضعیت مناسبتری نسبت به یک سال قبل دارند و به گفته دانش آموزان، سیل برای مدرسه ما نعمت بو و نه بحران.

استاندار خوزستان در رابطه با پیشبینی هواشناسی گفت: سال آبی ۹۷ بعد از ۱۵ سال خشکسالی برکاتی برای استان داشت، اکنون نیز باید آماده سال آبی جدید شویم. به گفته هواشناسی پاییز نرمالی داریم و قطعا شروع خوبی است. هرچند سال گذشته نیز پاییز نرمالی داشتیم اما ۵۲ درصد آورد آبی ما از اسفند به بعد بود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب