۱۵:۳۰:۲۰ - یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر عامل سازمان اب و برق خوزستان گفت:
برای مقابله با سیل، منتظر اعتبارات هستیم/ احتمال وقوع دبی ۵۰۰ متر مکعب بر ثانیه
مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان تصریح کرد:امسال دبی های ۵۰۰ متر مکعب به بالا در کرخه محتمل است و ما در تلاشیم اقدامات متناسب با آن را انجام دهیم. منتظر تخصیص اعتبار برای مقابله با سیلاب در این بخش هستیم زیرا که این فعالیت ها نیازمند بودجه کلان است. به گزارش افق روز، فرهاد […]

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان تصریح کرد:امسال دبی های ۵۰۰ متر مکعب به بالا در کرخه محتمل است و ما در تلاشیم اقدامات متناسب با آن را انجام دهیم. منتظر تخصیص اعتبار برای مقابله با سیلاب در این بخش هستیم زیرا که این فعالیت ها نیازمند بودجه کلان است.

به گزارش افق روز، فرهاد ایزدجو در جلسه مقابله با سیلاب در بخش کرخه، گفت: بر اساس پیش بینی هواشناسی بارندگی پائیز امسال اگر نرمال باشد نیز نیاز به احداث کانالهای سیلاب بر، برای مقابله با سیلاب ها داریم که باید در رودخانه‌های استان انجام شود.

وی افزود: امسال دبی های ۵۰۰ متر مکعب به بالا در کرخه محتمل است و ما در تلاشیم اقدامات متناسب با آن را انجام دهیم. منتظر تخصیص اعتبار برای مقابله با سیلاب در این بخش هستیم زیرا که این فعالیت ها نیازمند بودجه کلان است.

ایزدجو تصریح کرد: در رودخانه دز حتی با باران های کوتاه نیز ۱۴۰۰ متر مکعب خروجی خواهیم داشت که با توجه به میزان تاب آوری کرخه که ۵۰۰ متر مکعب است ۹۰۰ متر مکعب افزایش ظرفیت آن خواهد بود، بنابراین در حال اجرای دو کانال سیلاب بر ۳۰۰ متر مکعبی هستیم تا در بالادست حمیدیه سیلاب را وارد هورالعظیم کند و به دشت آزادگان آب نرسد.

وی درباره طرح های آینده برای کنترل سیلاب در استان، با بیان این که در رودخانه کارون بازگشایی سیلاب برهای طبیعی این رودخانه، «نهر مالح» و «نهر بحره» جزو برنامه هاست افزود: در بلندمدت نیز ساخت سدهای تاخیری در رودخانه دشت بزرگ و سد بختیاری در بالادست دز در دستورکار قرار دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب