۱۶:۲۶:۵۲ - یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان مطرح کرد؛
خوزستان از کثیر البحران به دائم البحران تبدیل شده /قانون جدید تقسیم کار گروه ها، جدل میان سازمان ها را می کاهد
مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان اظهار کرد: خوزستان شرایط متفاوتی با سایر استان ها دارد و نام خود را از کثیر البحران به دائم البحران تبدیل کرده است. این باعث می شود که برای ساخت، پیشگیری و فرماندهی عملیات بحران، ساختاری منسجم تر و دارای چارچوب مقتدرتری را در نظر بگیریم. به گزارش افق روز_ […]

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان اظهار کرد: خوزستان شرایط متفاوتی با سایر استان ها دارد و نام خود را از کثیر البحران به دائم البحران تبدیل کرده است. این باعث می شود که برای ساخت، پیشگیری و فرماندهی عملیات بحران، ساختاری منسجم تر و دارای چارچوب مقتدرتری را در نظر بگیریم.

به گزارش افق روز_ کیامرث حاجی زاده در جلسه ظهر امروز مدیریت بحران خطاب به مدیران سازمان ها، ادارات استان و فرمانداری ها، عنوان کرد: انتظار داریم مدیریت بحران های سازمان ها و سایر دستگاه ها، قانون جدید تقسیم‌کارگروه ها که با دستور دولت ابلاغ شده را مطالعه کرده باشند. دستورالعمل ها، تقویت نقاط ضعف و تشریح وظایف اصلی به روشنی در آن بیان شده است.

وی ادامه داد: انتظار داریم اما و اگرهایی که در غربالگری و مدیریت های بحران داشتیم با این قانون برای تمام مدیران رفع شده باشد. لذا اگر پیشنهادی در این خصوص وجود دارد شنونده آن هستیم.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان تصریح کرد: خوزستان شرایط متفاوتی با سایر استان ها دارد و نام خود را از کثیر البحران به دائم البحران تبدیل کرده است. این باعث می شود که برای ساخت، پیشگیری و فرماندهی عملیات بحران، ساختاری منسجم تر و دارای چارچوب مقتدری در نظر بگیریم.

حاجی زاده، با بیان اینکه آنقدر که مسائل بحرانی در استان داریم، مسائل دیگر دیده نمی شوند، افزود: طبق قانون ارائه شده، رأس ستاد استاندار قرار دارد و معاونت آن بر عهده مدیریت بحران استان است. بنابر این مانند سابق، اخطارها و هشدارها بر عهده استانداری قرار دارد.

مدیرکل مدیریت بحران اظهار کرد: متولی هرکدام از سایر کارگروه ها نیز در این قانون اعلام شده است، مانند دستگاه های امداد و نجات، که متولی آن ها هلال احمر است.

وی در پایان یادآور شد: این قانون جای بررسی بیشتری دارد اما بااین حال خلاهای قانون سابق را پوشانده است. اگر میخواهیم استان اول در وقوع بحران ها نباشیم باید به درستی از این قوانین پیروی کنیم.

وی ادامه داد: زمین و خانه های بیمه نشده که از سیل آسیب دیدند نیز خسارت دریافت کردند به نوعی، ۵۰ درصد خسارت های سیل جبران شده است. علاوه بر کمبودها و نقص ها، بعد از سیل چندین برابر کشت شلتوک و برنج انجام داده ایم. همچنین در این دوره تمام امکانات و خدمات دولت به استان های سیل زده اختصاص یافت که خوزستان از جمله آن ها بود.

کیامرث حاجی زاده در رابطه با پیشگیری های سال بارشی جاری، بیان کرد: پیش بینی های اداره کل هواشناسی برای پیشگری دارای اهمیت خاصی است و این اداره پیش بینی کرده که امسال نیز بارش های خوبی داریم. لذا می طلبد تا زیر ساخت هایی مانند سیل بندها را آماده کنیم. لایروبی نیز به سازمان آب و برق ابلاغ شده از طرفی دایک مرزی نیز در حال استحکام است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: لازم است تا زودتر حجم آبی کرخه به سمت هور العظیم سرازیر شود. اکنون وقت آغاز پیشگیری از وقوع یک حادثه دیگر است. فرمانداران نیز نقاط ضعف شناسایی شده را باید به طور جد پیگیری کنند تا در صورت وقوع حادثه، آب به سمت شهر و خانه ها نرود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب