۱۲:۰۳:۴۹ - یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر کل ارشاد خوزستان مطرح کرد;
سوگواره مطبوعاتی اربعین حسینی، ادای دین رسانه به امام حسین است
مدیرکل اداره ارشاد خوزستان اظهار داشت: تحویل آثار سوگواره مطبوعاتی اربعین حسینی در خوزستان تا ۱۰ آبان ماه ادامه دارد. به گزارش افق روز ، محمد جوروند در نشست خبری صبح امروز با اصحاب رسانه در رابطه با برگزاری دومین سوگواره مطبوعاتی اربعین حسینی خوزستان، گفت: در این سوگواره چند بخش تیتر، خبر، عکس خبری […]

مدیرکل اداره ارشاد خوزستان اظهار داشت: تحویل آثار سوگواره مطبوعاتی اربعین حسینی در خوزستان تا ۱۰ آبان ماه ادامه دارد.

به گزارش افق روز ، محمد جوروند در نشست خبری صبح امروز با اصحاب رسانه در رابطه با برگزاری دومین سوگواره مطبوعاتی اربعین حسینی خوزستان، گفت: در این سوگواره چند بخش تیتر، خبر، عکس خبری و گزارش خبری منتظر تحویل آثار اهل رسانه است که هر نفر می تواند تا پنج اثر ارسال کند.

وی ادامه داد: موضوعات این سوگواره شامل اربعین و نماز، اربعین و وحدت ملی، اربعین و اتحاد اقوام، اربعین اتحاد مردم ایران و عراق است.

جوروند در خصوص جوایز این سوگواره عنوان کرد: نفر اول یک و پانصد هزار تومان، نفر دوم یک میلیون تومان، نفر سوم هفتصد هزار تومان جوایز دریافت می کنند.

مدیرکل ارشاد خوزستان اظهار کرد: آخرین مهلت ارسال آثار تا ۱۰ آبان ماه و طی یک مراسم اختتامیه در ۲۵ آبان ماه اعلام نتایج می شوند.

وی با بیان اینکه رسانه نیز در برابر امام حسین وظایفی دارد و باید باقلم این وظایف ادا شوند، عنوان کرد: در مرز چذابه و اندیمشک، سومین سوگواره تاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی با هدف رونق بخشی با جریان عظیم زایرین و ارایه آثار هنرهای نمایشی و ترویج هنر عاشورایی نیز از ۲۲ مهرماه برگزار می شود.

محمد جوروند یادآور شد: ۱۶ استان کشور در این تاتر حضور دارند و آثار آن ها در حال ارزیابی است. ناصر میاحی، عزیز زنگنه و مهدی باجی در حوزه تعزیه های فارسی و عربی مسئولیت داوری دارند و داوران تاتر خیابانی سامان خلیلیان از تهران، محمد لارتی از تهران، عادل کروشاوی از خوزستان حضور دارند.

مدیرکل ارشاد خوزستان در تشریح دیگر برنامه های عاشورا و اربعین سال جاری، خاطر نشان کرد: برگزاری سوگواره ملی دل نوشته های عاشورایی در لالی، برگزاری سوگواره شعر ملی ناله های فرات در شوش، برگزاری دومین سوگواره مطبوعاتی اربعین حسینی، برگزاری سومین سوگواره تاتر خیابانی و تعزیه اربعین، برگزاری همایش عاشورایی خط خون در شهرستان رامهرمز، برگزاری همایش عاشورایی هفتاد و دو پروانه در هفتگل، برپایی نمایشگاه عکس اربعین حسینی، برپایی موکب در مرز چذابه جهت برنامه های فرهنگی هنری که هر شب مختص اجرای برنامه توسط یک شهر است، از دیگر برنامه های ارشاد خوزستان به شما می روند.

گفتنی ست در حاشیه این نشست خبری، پوستر سوگواره های عاشورایی عاشورایی و اربعینی توسط خبرنگاران حاضر در جلسه رونمایی شد

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب