۰:۱۰:۵۲ - سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
همایش انجمن صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت اهواز برگزار شد.
به گزارش سایت افق روز، شامگاه دوشنبه هشتم مهرماه ۹۸ همایش انجمن صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت اهواز با حضور جمعی از مسئولین استانی برگزار شد. معاون بازرسی اداره کل کار تعاون و رفاه خوزستان در این همایش با اشاره به اینکه طبق آمار بیشترین حوادث در کارگاه های رخ می دهد که سیستم ایمنی […]

به گزارش سایت افق روز، شامگاه دوشنبه هشتم مهرماه ۹۸ همایش انجمن صنفی مسئولین ایمنی و بهداشت اهواز با حضور جمعی از مسئولین استانی برگزار شد.

معاون بازرسی اداره کل کار تعاون و رفاه خوزستان در این همایش با اشاره به اینکه طبق آمار بیشترین حوادث در کارگاه های رخ می دهد که سیستم ایمنی تخصصی ندارند خاطر نشان کرد: ایمنی باید در کارگاه ها سیستماتیک شود‌.
وی افزود: در همین راستا در سال ۹۳ و ۹۴ موضوع مسئولان ایمنی به صورت نظام مند مطرح شد.

احمد سلامت بیان کرد: موضوع ایمنی مستقیماً با جان انسانها در ارتباط است و به همین منظور تصمیم گرفته شد افراد متخصص وارد این مقوله شوند.
وی افزود: پس از طرح این موضوع در شورای کار و تلاش های انجمن صنفی ایمنی، در نهایت سامانه مسئولان ایمنی شکل گرفت تا صلاحیت مسئولان ایمنی به صورت اینترنتی و سیستماتیک صادر شود.

سلامات به مشکلات پیش روی این طرح نیز اشاره و تشریح کرد: یکی از مشکلات مسئولان ایمنی این است مزد خود را از کارفرما دریافت می‌کنند و این موضوع سبب می‌شود که نتوانند وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند. به این منظور پیشنهاد شد جهت جلوگیری از به وجود آمدن این مشکل حقوق مسئولان ایمنی از طریق پیمانکار جداگانه‌ای پرداخت شود.

احمد سلامات عنوان کرد: در بازرسی ها به جهت محدودیت در تعداد افراد باید از ظرفیت حضور مسئولان ایمنی جهت ارزیابی در کارگاه ها استفاده شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از اتفاقات جمله پذیر نیستند و باید از وقوع آن پیشگیری شود وی اظهار کرد: در سال موارد متعددی سقوط از پرتگاه وجود دارد که در مواردی به قطع نخاع و حتی مرگ منجر می شود.

احمد سلامات ضمن انتقاد از نگاه اقتصادی کارفرمایان گفت: ناآگاهی کارفرمایان یکی از مسائلی است که حوزه ایمنی را دچار مشکل کرده است. به طوریکه به بهانه بیمه بودن کارگرها مسائل ایمنی را چندان رعایت نمی‌کنند و فقط نگاه اقتصادی دارند.

رییس هیئت مدیره انجمن صنفی ایمنی و بهداشت کار نیز در ابن همایش گفت: فعالیت های انجمن صنفی ایمنی ذاتا باید منجر به اشتغال و توانمندسازی اعضای صنف شود و ضمن شناسایی افراد توانمند، در بخش های تولید و ایمنی و آموزش به کارگیری شوند.
محمد همایی فر در پایان عنوان کرد: بندر امام خمینی از مناطق ویژه در حوزه رعایت مسائل ایمنی است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب