۱۹:۱۲:۰۷ - چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه موقت اهواز:
کانون پرورش فکری نقطه اتکا فرهنگ است.
امام جمعه موقت اهواز: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یک نقطه اتکا و اعتماد در مسائل فرهنگی کشور است. به گزارش سایت افق روز، آیت الله حسن زاده در آیین افتتاحیه بیست و دومین جشنواره قصه گویی خوزستان عنوان کرد: باید از همه کسانی که به اعتلای فرهنگ کشور کمک کرده‌اند، تشکر و قدردانی […]

امام جمعه موقت اهواز: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یک نقطه اتکا و اعتماد در مسائل فرهنگی کشور است.

به گزارش سایت افق روز، آیت الله حسن زاده در آیین افتتاحیه بیست و دومین جشنواره قصه گویی خوزستان عنوان کرد: باید از همه کسانی که به اعتلای فرهنگ کشور کمک کرده‌اند، تشکر و قدردانی کرد.

امام جمعه موقت اهواز در ادامه خاطر نشان کرد: بهترین قصه ها در قرآن بیان شده است همچنین داستان های گذشته نیز در این کتاب آسمانی وجود دارد.

آیت الله حسن زاده تشریح کرد: قصه ها بسیار ارزشمند هستند. حتی قصه‌ای که واقعیت نداشته باشد اما چون مصداق و عینیت دارد بسیار تاثیرگذار است و می تواند در آموزش کودکان بسیار موثر باشد.

وی افزود: بخش عمده‌ای از خاطرات دوران کودکی ما قصه گویی مادران و مادربزرگ ها است. قطعا بخش مهمی از شکل گیری شخصیت هر انسانی در این قصه ها است.

امام جمعه موقت اهواز ضمن انتقاد از کم رنگ فرهنگ قصه گویی در جامعه اظهار کرد: بیشتر بچه ها وقتی برای غصه شنیدن ندارند همچنین مادران نیز غالباً مشغول استفاده از تلفن همراه هستند که این موضوع رابطه احساسی و عاطفی که باید میان مادران و فرزندان باشد را تحت الشعاع قرار می دهد.
وی افزود: نباید اجازه داده شود اید قصه گویی از واقعیت‌های زندگی ما فاصله بگیرد.

آیت الله حسن زاده با بیان این که کتاب هایی همچون دیوان حافظ شاهنامه از بزرگترین افتخارات ما ایرانیان است گفت: ۸ سال دوران دفاع مقدس یک منبع برای قصه گویی است. باید شرایطی فراهم شود تا با توجه به فرهنگ بسیار غنی که در کشور داریم قصه این سالهای جهاد در کشور نوشته شود.

وی در پایان تصریع کرد: امید است این جشنواره به فرهنگ قصه گویی و قصه نویسی کمک کند تا شاهد اثر مفید این بخش از فرهنگ در جامعه باشیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب