۱۳:۵۹:۲۶ - یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
باید براساس فرهنگ بومی‌ کالاهای فرهنگی تولید کنیم
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: براساس نیاز جامعه، باید کالاهای فرهنگی‌ای تولید کنیم که با فرهنگ ما همخوانی داشته باشد تا بتوانیم فرهنگ اسلامی و بومی خود را از طریق همین کالاهای فرهنگی انتقال دهیم. مرتضی جمشیدی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با مصرف کالاها و محصولات فرهنگی […]

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: براساس نیاز جامعه، باید کالاهای فرهنگی‌ای تولید کنیم که با فرهنگ ما همخوانی داشته باشد تا بتوانیم فرهنگ اسلامی و بومی خود را از طریق همین کالاهای فرهنگی انتقال دهیم.

مرتضی جمشیدی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با مصرف کالاها و محصولات فرهنگی بومی خلاقیت خود را در ساختن و بازسازی فرهنگ و همچنین تعلقات خود نسبت به صنایع فرهنگی که ابزار بروز خلاقیت­‌های­مان هستندرا به نمایش می‌گذاریم.

وی افزود: مصرف فرهنگی سبک خاص زندگی ما را شکل می‌­دهد، نیازها و تمایلات ما را سامان می­‌بخشد و همچنین مواد لازم برای تولید تخیلات و رویا­های­مان را فراهم می­‌کند.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان عنوان کرد: براساس نیازهایی که در این باره ذکر شد، باید کالاهایی تولید کنیم که با فرهنگ ما همخوانی داشته باشد تا بتوانیم فرهنگ اسلامی و بومی خود را از طریق کالاهای فرهنگی انتقال دهیم.

وی درباره ظرفیت جامعه در کمک به انتقال فرهنگ بومی و متناسب با تاریخ‌ما تصریح کرد: مردم باید بخشی از درآمد خود را صرف خرید کالاهای فرهنگی کنند چرا که با این کار هیچ ضرری نخواهند کرد.

جمشیدی همچنین درباره اقدامات دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مربوطه برای فرهنگ استفاده از الگوهای بومی تصریح کرد: برای تشویش مردم به استفاده از مصرف کالاهای فرهنگی باید بر جذابیت کالاهای فرهنگی افزوده شود. همچنین از طریق آگاهی بخشیدن نسبت به مصرف کالاهای فرهنگی بومی نیز می‌توان در این راستا مثبت عمل کرد.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره جایزه فیروزه با موضوعیت محصولات و هدایای فرهنگی بومی، کسب و کارهای نوپا استارتاپ، تولیدات دیجیتالی فرهنگی، نواها و موسیقی محلی و نوشت‌افزار گفت: از تاریخ ۳۰ دی ماه لغایت ۵ بهمن هم‌زمان با نمایشگاه کتاب در محل نمایشگاه بین المللی اهواز نمایشگاه این جشنواره برگزار می شود.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ادامه داد: در این جشنواره عموما به کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی_اسلامی و بومی استان خوزستان توجه شده و از جمله اهداف آن کمک به گسترش و فرهنگ‌سازی در استفاده از محصولات فرهنگی بومی این استان است.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب