4:53:43 - جمعه 24 ژانویه 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ترامپ به ژنرال‌های آمریکایی: مشتی احمق و بچه هستید
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک روزنامه آمریکایی گزارشی مفصل از توهین «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به ژنرال‌های این کشور در جلسه‌ای در سال ۲۰۱۷ منتشر کرده است.  روزنامه واشنگتن‌پست در ابتدای این گزارش نوشته برای افسران نظامی آمریکا هیچ مکانی مقدس‌تر از اتاق  ۲E924 در پنتاگون نیست. اینجا، یک اتاق زیرزمینی بدون‌پنجره و امن […]


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک روزنامه آمریکایی گزارشی مفصل از توهین «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به ژنرال‌های این کشور در جلسه‌ای در سال ۲۰۱۷ منتشر کرده است. 

روزنامه واشنگتن‌پست در ابتدای این گزارش نوشته برای افسران نظامی آمریکا هیچ مکانی مقدس‌تر از اتاق  ۲E924 در پنتاگون نیست. اینجا، یک اتاق زیرزمینی بدون‌پنجره و امن است که روسای ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا به طور منظم  در آن دیدار و درباره گزارش‌های محرمانه صحبت می‌کنند. اسم متداول‌تر این اتاق، «تانک» است. 

اتاق تانک شبیه  اتاق‌‌های اعضای هئیت رئیسه شرکت‌ها است و در داخل آن یک میز براق ساخته شده از چوب درخت بلوط، صندلی‌های چرمی چرخ‌دار و دیگر وسایل مربوط به دوران میانه قرن بیستم قرار دارد. 

واشنگتن‌پست نوشته برخی از مشاوران ترامپ داخل این اتاق جلسه‌ای را ترتیب داده و تلاش کردند گامی برای حفظ نظم جهانی در برابر اقدامات ترامپ بردارند.

 این جلسه ۶ ماه بعد از ورود ترامپ به کاخ سفید به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا برگزار می‌شد.  زمینه برگزاری جلسه این بود که «جیمز متیس»، وزیر دفاع وقت، «گری کان»، مدیر وقت شورای ملی اقتصاد و «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا متوجه ضعف عمیق ترامپ از تاریخ شده و به ویژه دریافتند که او از اتحاد ایجاد شده میان کشورها بعد از اتمام جنگ جهانی دوم سر در نمی‌آورد. 

واشنگتن‌پست نوشته ترامپ در آن زمان، اتحاد آمریکا با کشورهای هم‌پیمان این کشور را بی‌ارزش خوانده بود، با کشورهایی مانند روسیه از در آشتی درآمده بود و اظهاراتی را درباره خارج کردن نظامیان آمریکایی از برخی نقاط راهبردی طرح می‌کرد.

 

در حال تکمیل…منبع: فارس

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب