۱۰:۵۳:۵۷ - سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهرداری کاشمر دیوار مدرسه را تخریب کرد
علی طاهریان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشمر، از تخریب دیوار مدرسه استثنایی امام علی(ع) این شهرستان توسط شهرداری خبرداد و با اشاره به اینکه در خصوص تخریب هیچ گونه هماهنگی و موافقتی انجام نشده است، گفت: اگر چه پیش از این شهرداری تقاضای عقب نشینی دیوار مدرسه را داشته است اما در این خصوص […]


علی طاهریان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشمر، از تخریب دیوار مدرسه استثنایی امام علی(ع) این شهرستان توسط شهرداری خبرداد و با اشاره به اینکه در خصوص تخریب هیچ گونه هماهنگی و موافقتی انجام نشده است، گفت: اگر چه پیش از این شهرداری تقاضای عقب نشینی دیوار مدرسه را داشته است اما در این خصوص به نتیجه نرسیده‌ایم.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر با بیان اینکه انجام عملیات تخریب مستلزم رأی و مصوبه کمیسیون است، یادآور شد: با گذشت ۴۸ ساعت از تخریب انجام شده هنوز مصوبه و رأی کمیسیون به آموزش و پرورش ارائه نشده است.

وی با بیان اینکه این اقدام غیرقانونی شهرداری کاشمر از طریق مراجع قضایی در دست پیگیری است، خاطر نشان کرد: دیوار مدرسه کاملا سالم بوده و امکان ریزش و تخریب ناگهانی آن وجود نداشته است.

طاهریان با تأکید بر اینکه سطح مدرسه از خیابان بیش از ۲ متر پایین‌تر است، ابراز کرد: با توجه به تخریب دیوار و احتمال بروز سقوط و حادثه ناگوار در این مکان، مراتب به دادگستری اعلام شده‌است و با توجه به اینکه شهرداری بدون هماهنگی اقدام به تخریب دیوار کرده‌است مسؤولیت خطرات ناشی از این اقدام متوجه شهرداری است و باید در این زمینه پاسخگو باشد.

گفتنی است؛ این مدرسه که در خیابان ۱۵ خرداد ۶ این شهر واقع شده‌است اخیرا در طرح نوسازی آموزش و پرورش در دست احداث است به طوری که از اول مهرماه سال آینده شاهد حضور مجدد دانش آموزان در ساختمان جدید خواهد بود.

گزارش فارس حاکی است شهرداری کاشمر در تیر سال ۹۶ نیز در اقدامی مشابه دیوار دبستان محمد مروج واقع در خیابان امام خمینی ۷ کاشمر را بدون اطلاع و صدور اخطاریه تخریب و باعث بروز خسارت به این مدرسه شده بود که پس از پیگیری‌های انجام شده و با مصوبه شورای اسلامی شهر کاشمر، شهرداری علاوه بر احداث دیوار مدرسه نسبت به احداث سرویس‌های بهداشتی مدرسه اقدام کرد.

انتهای پیام/۷۰۰۴۲منبع: فارس

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب