۱۷:۲۹:۱۷ - یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مالک اشتر زمان بر روی دستهای مردمان دیار لاله های سرخ بدرقه شد/یادداشتی از ابراهیم متین سیرت
امروز خوزستان، بی قرار بود. میهمانان عزیزی در راه بودند، افلاکیانی که قرار بود از دوازه شیعه بدرقه شوند. فوج‌ فوج جمعیت آمده بود،‌ گویی محشر کبری به پا شده بود. شکافی بین نسل ها نبود. پیر و جوان،‌زن و مرد، دهه ی چهل، پنجاه، شصت،‌هفتاد، هشتاد و نود، در کنار همه و یک صدا […]

امروز خوزستان، بی قرار بود. میهمانان عزیزی در راه بودند، افلاکیانی که قرار بود از دوازه شیعه بدرقه شوند. فوج‌ فوج جمعیت آمده بود،‌ گویی محشر کبری به پا شده بود. شکافی بین نسل ها نبود. پیر و جوان،‌زن و مرد، دهه ی چهل، پنجاه، شصت،‌هفتاد، هشتاد و نود، در کنار همه و یک صدا فریاد خونخواهی سردار را سر دادند.

چه زیبا و غرور آفرین بود اشک شوقی که لحظه ای ورود شهدا بر گوشه چشم مادری غلطیت که خود با عکس جگر گوشه اش آمده بود. مادری که بیش از سه دهه است،‌هنوز چشم انتظار یوسف است.

سردار سلیمانی تو خود یک‌ ملت بودی که اینگونه دیار کارون را به خروش وا داشتی.
سردار چرا بی سر آمدی، سردار چرا دست هایت را جا گذاشتی، سردار جسم پاره پاره ات در کفن جمع شده بود. الله اکبر مگر می دانستی در کنار شهدای کربلا شهید می شوی که اینگونه جان‌ به جان‌ آفرین تسلیم‌ کردی.

کجایند مردان بی ادعا که در سکوت شب، خواب را بر چشم دشمن حرام کردند. کجایند اهل کبریا که ذره، ذره خاک میهن مرهون رشادت هایشان است. سردار خوزستان سرزمین لاله های سرخ،‌هشت سال، آماج‌ حملات صدامیان بود. یادت هست در کنار سردار هور نماز شب می خواندی و از شوش و سوسنگرد و هویزه بستان، تا آبادان و خرمشهر و اروند با لشکر خدا اسحله به دست و ذکری بر لب، دشمن بعثی را عقب راندید.

حالا صدها هزار خوزستانی به استقبال سرداری آمدند که هر وجب از سرزمینشان بوی حاج قاسم می دهد. راستی آسمان هم امروز آرام و بی صدا بود. دلش گرفته و گویی بغض راه گلویش را بسته است.

حال نوبت ماست. جسمت را بر دستانمان می گیریم و با فریادی بلند،‌ به دنیا اعلام می کنیم: سردار سلیمانی یک‌ نفر نبود و یک‌ ملت بود. تک تک خوزستانی ها سردار سلیمانی هستند.
استکبار بداند تا لحظه ی انتقام سخت، آرام و قرار نداریم.

در پانزدهم دی ماه ۹۸،‌برگ زرین دیگر در تاریخ خوزستان ثبت شد. تشیع پیکر بزرگ مردی که شهادتش، نقطه ی آغاز سرنگونی حکومت کفار است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب