۸:۵۱:۴۱ - سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پایان عملیات لوله‌گذاری تقاطع غیر همسطح توحید سنندج / انجام آبیاری فضای سبز با سیستم هوشمند
شرمین شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: فضاهای سبز نقش مهمی در ایجاد سلامت روحی و نشاط و شادابی شهروندان دارد. وی عنوان کرد: آبیاری فضاهای سبز شهری یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها در توسعه سرانه فضای سبز به شمار می‌آید. وی گفت: امسال با هدف آبیاری مناسب نهال های کاشته شده  […]


شرمین شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: فضاهای سبز نقش مهمی در ایجاد سلامت روحی و نشاط و شادابی شهروندان دارد.

وی عنوان کرد: آبیاری فضاهای سبز شهری یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها در توسعه سرانه فضای سبز به شمار می‌آید.

وی گفت: امسال با هدف آبیاری مناسب نهال های کاشته شده  در سال گذشته بیش از ۴۳ هکتار لوله گذاری جهت آبیاری در سطح شهر انجام شد.

وی اعلام کرد: با هدف توسعه سرانه فضای سبز این سازمان دراواخر مهر ماه سال‌جاری عملیات آغاز احداث یک هکتار فضای سبز در تقاطع غیر همسطح توحید را آغاز نمود.

وی از پایان عملیات لوله‌گذاری با سیستم هوشمند واتوماتیک که قابلیت کنترل از راه دور در تقاطع غیر همسطح توحید در سنندج خبر داد و گفت: این سیستم آبیاری قابلیت انجام آبیاری به صورت برنامه‌ریزی نقطه ای و قابلیت هماهنگی با شرایط آب و هوایی را دارد.

مهندس شریفی عنوان کرد: کاهش نیروی انسانی برای آبیاری، کاهش هزینه نگهداری، افزایش راندمان آبیاری تا ۸۰ درصد، کاهش مصرف آب و استفاده بهینه و ایجاد منظره زیبا و یکنواخت در حین آبیاری از مهم‌ترین مزایای استفاده از روش‌های نوین آبیاری در فضاهای سبز شهری است.

وی همچنین افزود: در این سیستم آبیاری هنگام وزش باد جهت جلوگیری از ریزش آب در خارج از محوطه آبیاری و کاهش حوادث رانندگی، ارتفاع آب‌پاش‌ها پایین می‌آید.

وی افزود: برای نخستین بار در استان کردستان در آبیاری فضای سبز شهری از سیستم آبیاری نوین که قابلیت کنترل از راه دور تا برد ۳ کیلومتر را دارد استفاده شده است.

وی گفت: برای انجام عملیات لوله‌گذاری تقاطع غیر همسطح توحید، لوله‌گذاری با لوله ۹۰ میلیمتری ۱۰ بار به طول ۳۰۰ متر و لوله گذاری با لوله ۶۳ میلیمتری ۱۰ بار به طول ۷۰۰ متر انجام شده است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج تصریح کرد: در راستای تکمیل عملیات لوله‌گذاری تعداد ۵۰ عدد رایزر آب‌پاش هانتر PS و رایزر آب پاش هانتر PGP به تعداد ۳۰ عدد در مسیر لوله گذاری تعبیه شده است.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱منبع: فارس

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب