۲۲:۴۱:۴۲ - دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پرداخت ماهیانه ۸۰۰ هزار تومان به دارندگان نشان درجه‌یک هنر
به گزارش خبرگزاری فارس از بهاباد، معاون اعضای صندوق اعتباری هنر کشور در بهاباد از رونمائی پویش هم رسان برای  صدور کارت هنرمندان در ایام‌الله دهه فجر در کشور خبر داد و اظهار داشت: تاکنون ۲۰ هزار کارت برای هنرمندان سراسر کشور از طریق سامانه سایه صادرشده است. منصور وحیدی فر عصر دوشنبه در نشست […]


به گزارش خبرگزاری فارس از بهاباد، معاون اعضای صندوق اعتباری هنر کشور در بهاباد از رونمائی پویش هم رسان برای  صدور کارت هنرمندان در ایام‌الله دهه فجر در کشور خبر داد و اظهار داشت: تاکنون ۲۰ هزار کارت برای هنرمندان سراسر کشور از طریق سامانه سایه صادرشده است.

منصور وحیدی فر عصر دوشنبه در نشست اهالی فرهنگ و هنر و رسانه شهرستان  بابیان اینکه هنرمندان سراسر کشور می‌توانند از خدمات بیمه صندوق هنرمندان استفاده کنند بیان کرد : هیچ مشکلی برای بیمه هنرمندان نداریم ، تنها معیار عضویت در صندوق اعتباری هنرمندان است.

وی بابیان اینکه از سوی صندوق  هنر تسهیلات قرض‌الحسنه به اهالی فرهنگ و هنر با همکاری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران پرداخت می‌شود افزود: بر اساس تفاهم‌نامه منعقدشده این تسهیلات به‌منظور تأمین و رفع احتیاجات ضروری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در چارچوب ضوابط صندوق و مقررات بانکی پرداخت می‌شود.

این مقام مسئول  اضافه کرد:  این صندوق به دنبال انعقاد قرارداد با صندوق کارآفرینی امید است و هنرمندانی که طرحی را به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ارائه دهند و طرح آن‌ها باید برای  دریافت وام از بانک‌های عامل تائید شود ،البته این صندوق نقشی در رد یا قبول طرح ندارد.

وحیدی فر بابیان اینکه ما در این صندوق به هر هنرمندی برای نیاز اولیه مبلغ ۵۰ میلیون ریال وام قرض‌الحسنه  ضروری بدون سود پرداخت می‌شود افزود: ماهیانه ۸۰۰ هزار تومان کمک مستمری به ۳۸۶ هنرمند در کشور پرداخت‌شده است و در استان یزد شرایط سنی از ۶۰سال به ۵۵ سال تغییر دادیم و  این میزان پرداخت شامل هنرمندانی است که دارای  درجه‌یک هنری باشند.

وی  عنوان کرد :  بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر بهترین بیمه تکمیلی صنوف در کشور است و هنرمندانی که عضو هستند همراه با افراد تحت تکفل خود می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.

معاون اعضا ء صندوق اعتباری هنر با اشاره به خدمات بیمه‌ی تأمین اجتماعی به اهالی فرهنگ و هنر در سال‌های اخیر گفت: ۱۸درصد حق بیمه برای فرد اصلی بر اساس حداقل دستمزد سالانه مصوب شورای عالی کار، مبنای زیرپوشش قرار گرفتن اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه کشور در نظر گرفته‌شده است. از ۱۸ درصد مذکور، ۱۰ درصد توسط صندوق و۸ درصد توسط فرد پرداخت می‌شود.

وحیدی‌فر در بخش دیگر سخنان خود به تسهیلات کارآفرینی در بخش فرهنگ و هنر اشاره کرد و افزود: باهدف حمایت و رونق بخشی به اقتصاد فرهنگ و هنر صندوق اعتباری هنر با ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه از هنرمندان کارآفرین حمایت می‌کند.

وی با اشاره به طرح کمک مستمری گفت: بیش از ۳ هزار هنرمند در کشور در قالب کمک مستمری و طرح تکریم مقرری ماهانه دریافت می‌کنند و طی سفرهای حمایتی به مناطق محروم و کم برخوردار هنرمندان حائز شرایط بسیاری شناسایی و با هماهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در لیست کمک مستمری صندوق قرار گرفتند.

در ادامه این نشست زهرا حق‌شعار، مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر نیز با  ابراز خرسندی از اینکه در جمع اهالی فرهنگ و هنر بهاباد یزد هستم، افزود: صندوق اعتباری هنر بدون هیچ تبعیضی به همه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه حائز شرایط خدمات خود را ارائه می‌دهد

حق شعار در ادامه افزود: مسئولان صندوق اعتباری هنر در یک سال اخیر از ۱۳۲ منطقه محروم که اهالی رسانه و فرهنگ و هنر فعالیت داشتند بازدید کردند که شهرستان بهاباد اولویت ۱۳۲ بود .

وی ادامه داد:  هدف ما در سفرهای حمایتی در گام نخست بهره‌مندی هنرمندان استانی از خدمات صندوق اعتباری هنر و در گام بعدی شناسایی هنرمندان مستعد و معرفی آن‌ها در مجامع فرهنگی و هنری است.

حق شعار در ادامه افزود: متأسفانه طی این سفرها دریافتیم فقر اطلاعاتی سبب عدم برخورداری اهالی فرهنگ و هنر از خدمات صندوق است، ما از خود هنرمندان می‌خواهیم که صدای یکدیگر شوند، صندوق اعتباری هنر با تمام توان در راستای ارائه خدمات به جامعه فرهنگ و هنر علی‌رغم مشکلات اقتصادی و محدودیت‌های بودجه‌ای تلاش می‌کند.

انتهای پیام /۳۴۰۴منبع: فارس

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب